omilla kotisivuillaan netissä tänään seuraavaa:
"LähetäLähetetty: Tor Elo 14, 2014 2:37 am Viestin aihe: Tarkistetaan tiedot ensin
Tarkistetaan ensin
Älkää nyt nostako esiin tämän vastaajana olleen Salme Heinolan mahdollista edesmennyttä PRIDE- valmennus ja Perhehoitoliittopestiä ennenkuin tiedot on tarkastettu. Nimi on yleinen ja on muitakin samannimisiä, joila ei välttämättä ole mitään yhteyttä väkivaltatapaukseen. Meidän ei pidä liata viattomien ihmisten mainetta eikä toimia yhtä edesvastuuttomasti kuin lastensuojelun edustajien."
kirjoituksen viimeinen lause:
"Meidän ei pidä liata viattomien ihmisten mainetta eikä toimia yhtä edesvastuuttomasti kuin lastensuojelun edustajien."
Miksi ihmeessä se sitten on tuomittu jo lähes 10 ERI IHMISEN KUNNIAN LOUKKAAMISESTA ? Nyt viimeksi jo jopa vankestuomion arvoisesti !!
Miksi noiden (pääosin lainvoimaisten) tuomioiden perusteena on SATOJA LOUKKAAVIA KIRJOITUKSIA netin kaikilla saiteilla hänen toimestaan?
Vastaushan on perin yksinkertainen:
tuo kirjoittaja on parantumattomasti mielisairas. Kaiken hoidon ja kasvatuksen ulkopuolelle jäänyt, päihde- ja hyväksikäyttökierteessä koko elämänsä elänyt rassukka ja surkimus.
Ihmisraunio, joka ei ole edes koskaan oppinut erottamaan hyvää pahasta, koska kasvuolosuhteet ovat aina olleet yksinomaan epäinhimilliset.
Hän on aina hakannut naisia - niin hänen kotonaankin tehtiin
Hän on aina hyväksikäyttänyt lapsia - niinhän hänellekin tehtiin lapsena
Hän on vailla kaikkia sosiaalisia suhteita - netti on ainoa paikka, joka "hyväksyy" hänet, kaikkine hänen psyykkeen ongelmineen ja harhoineenkin.
Erittäin surullista, mutta ehkä vankila tässä kohtaa opettaa jotain?
Koulujen opetuksellista vaikutusta ei ole koskaan voitu arvioida, koska hän ei mitään kouluja ole pystynyt koskaan missään käymään.
Vankilasta on myös mahdollisuus joutua siirretyksi vankilamielisairaalaan, missä ollaan sitten "riittävän pitkään", tuomion pituudesta huolimatta.
Ihmisoikeusrikkomus-
3
140
Vastaukset
- Hihittelevä sekä
pahoin mielisairas käteenvetäjä hihittää netin saitit täyteen.
Se arvelee että siitä jää silloin jotain jälkipolville kerrottavaa.
Todellisuudessa se tullaan aina muistamaan siitä, kun se meni aina vemputtamaan
Lepuskin uimahallin lasten altaalle ja sitten itkevät lapset juoksivat aina hakemaan sen uimavalvojan paikalle:
"se kauheenhajunen silakanvärinen setä on taas täällä ja sil on pippeli kädessä!" - Elämäntaparikollinen
on elementissään kun saa loukata kaikkia ja kaikkea.
Kun tuomio tärahtää - alkaa kauhea selittely:
"emmä mitään tarkottanu, mä vaan oon niiiiiin kamoissa! - Kun jo lapsuuden
kodissa opetetaan että rikoksien tekeminen on hyvästä ja opiskelu sekä työnteko on pahasta - mitä muuta siitä voi tulla kuin syvästi mielisairas netti- ym. rikollinen??
"mällilentää"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643510
- 643262
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa723077SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p542562- 712372
- 562131
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.421128Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411055Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171032Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261018