omilla kotisivuillaan netissä tänään seuraavaa:
"LähetäLähetetty: Tor Elo 14, 2014 2:37 am Viestin aihe: Tarkistetaan tiedot ensin
Tarkistetaan ensin
Älkää nyt nostako esiin tämän vastaajana olleen Salme Heinolan mahdollista edesmennyttä PRIDE- valmennus ja Perhehoitoliittopestiä ennenkuin tiedot on tarkastettu. Nimi on yleinen ja on muitakin samannimisiä, joila ei välttämättä ole mitään yhteyttä väkivaltatapaukseen. Meidän ei pidä liata viattomien ihmisten mainetta eikä toimia yhtä edesvastuuttomasti kuin lastensuojelun edustajien."
kirjoituksen viimeinen lause:
"Meidän ei pidä liata viattomien ihmisten mainetta eikä toimia yhtä edesvastuuttomasti kuin lastensuojelun edustajien."
Miksi ihmeessä se sitten on tuomittu jo lähes 10 ERI IHMISEN KUNNIAN LOUKKAAMISESTA ? Nyt viimeksi jo jopa vankestuomion arvoisesti !!
Miksi noiden (pääosin lainvoimaisten) tuomioiden perusteena on SATOJA LOUKKAAVIA KIRJOITUKSIA netin kaikilla saiteilla hänen toimestaan?
Vastaushan on perin yksinkertainen:
tuo kirjoittaja on parantumattomasti mielisairas. Kaiken hoidon ja kasvatuksen ulkopuolelle jäänyt, päihde- ja hyväksikäyttökierteessä koko elämänsä elänyt rassukka ja surkimus.
Ihmisraunio, joka ei ole edes koskaan oppinut erottamaan hyvää pahasta, koska kasvuolosuhteet ovat aina olleet yksinomaan epäinhimilliset.
Hän on aina hakannut naisia - niin hänen kotonaankin tehtiin
Hän on aina hyväksikäyttänyt lapsia - niinhän hänellekin tehtiin lapsena
Hän on vailla kaikkia sosiaalisia suhteita - netti on ainoa paikka, joka "hyväksyy" hänet, kaikkine hänen psyykkeen ongelmineen ja harhoineenkin.
Erittäin surullista, mutta ehkä vankila tässä kohtaa opettaa jotain?
Koulujen opetuksellista vaikutusta ei ole koskaan voitu arvioida, koska hän ei mitään kouluja ole pystynyt koskaan missään käymään.
Vankilasta on myös mahdollisuus joutua siirretyksi vankilamielisairaalaan, missä ollaan sitten "riittävän pitkään", tuomion pituudesta huolimatta.
Ihmisoikeusrikkomus-
3
116
Vastaukset
- Hihittelevä sekä
pahoin mielisairas käteenvetäjä hihittää netin saitit täyteen.
Se arvelee että siitä jää silloin jotain jälkipolville kerrottavaa.
Todellisuudessa se tullaan aina muistamaan siitä, kun se meni aina vemputtamaan
Lepuskin uimahallin lasten altaalle ja sitten itkevät lapset juoksivat aina hakemaan sen uimavalvojan paikalle:
"se kauheenhajunen silakanvärinen setä on taas täällä ja sil on pippeli kädessä!" - Elämäntaparikollinen
on elementissään kun saa loukata kaikkia ja kaikkea.
Kun tuomio tärahtää - alkaa kauhea selittely:
"emmä mitään tarkottanu, mä vaan oon niiiiiin kamoissa! - Kun jo lapsuuden
kodissa opetetaan että rikoksien tekeminen on hyvästä ja opiskelu sekä työnteko on pahasta - mitä muuta siitä voi tulla kuin syvästi mielisairas netti- ym. rikollinen??
"mällilentää"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli174192Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm103164Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403077IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm432358Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas811196- 791069
- 561034
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul3681009Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.215966Alex ja Sanna taas Bilderberg-kokoukseen
Kansainvälinen parivaljakkomme on taas yhdessä siellä missä tapahtuu. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/09eda060-635e137871