Iltalehden yleinen keskustelu foorumi

Mode meni pistämään hetkellisesti nimimerkkipakon. Sitten sinne tulee nikilliset kiittelemään, vaikka IL foorumilla on ollut nikkipakko kaikkiin muihin keskustelu paikkoihin jo vuodesta 1-2. Ihmetyttää että mitä nämä nikilliset tekee yleisellä keskustelualueella, jos tyyli ei miellytä. Kyllä foorumilla pitää yksi vessan seinä olla.


Eikö ne 200 muuta nikilistä keskustelu paikkaa riitä?
212775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Täällä Suomi24:ssä on sentään hengen Sivistystä ja sitä tavoittelevia joukossa. Tuolla ei, muutenkin koko iltapaska on syvältä itsestään.

Olisin marginaaliväen kanssa jossain aivan muualla miettimässä vallankumousta, kuin täällä jollei tämä infosodaksi kätketty psyykkinen sota velvoittaisi ja elämäni olisi yhtä akvaariossa elämistä hiljaisten aseiden vuoksi.

Äänestä
  • sananvapaus on olemassa että ihmisillä on mahdollisuus purkaa kesksuteluissa mielentilojaan- jotka muuten saattaisi aiheuttaa vahinkoa purkautuessaan muualla...

    Äänestä

saavuin 6.2 kanarialta myöhäislennolta ja koneen pysähtyessä katselin odottaessani ikkunasta laukkujen purkausta ja nyt ymmärrän miksi laukut rikkoutuvat niin usein. laukut lensi kolmen metrin kaaressa kuljetus kärryihin sikinsokin. heitteliä huomasi kun katselin ja innostui tästä vielä komeampiin suorituksiin. tällaista laukkujen hajottamista näkee valitettavan usein. kun järkeä ei ole se korvataan voimalla.

Äänestä
  • Kuulostaa ihan postilta. Yhtään pakettia ei tule koskaan täysin ehjänä perille.

    Äänestä

Käsittämättömän törkeää, että tuota kansanedustajien sopeuttamiseläkettä saa tuo iso lauma. Eikö kansanedustajan työ tarkoita jotain ihan muuta kuin omien etujen säätämistå. Eikö tälle asialle voi tehdä jotain.

Äänestä
  • Olen kyllä sitä mieltä, että joutavat mennä oikeisiin töihin pudottuaan eduskunnasta! Törkeää heitä elättämään lopunikäänsä valtion rahoilla!! Kukahan tuonkin menoerän valtionkassasta keksi aikoinaan!

    Joka työssä voi käydä niin, että joutuu pois paikastaan, mutta ei heitä elätetä sen jälkeen jatkuvasti valtion kassasta! Nämä pudonneet kansanedustajat vain työttömyys korvaukselle siihen asti, kunnes ovat työpaikan itselleen hankkineet! Työpaikan hankkiminen ei liene vaikeaa pudonneelle kansanedustajalle, johan se puoluekin auttaa asiassa!

    Jäävät yleensä iloisena nauttimaan sopeutumiseläkettä, niin kuin moni on röyhkeästi tehnyt ja siinä sivussa vielä hankkinut pimeästi tuloja!! Ei uskoisi kansanedustajista tuollaista luikurimaisuutta!

    Äänestä

mitä helv.... ensin kerrotaan kun joku mitätön on saanut kai uudet rinnata sit joku eronnut ja sit vasta kun on kuoltu....

Äänestä

Suomi24, IS,HS,IL foorumit on samaa paskaa eri paketissa. Kuin myös hommafoorumi ja ylilauta.

Äänestä

Invalidiliitto on Örkkien hallussa. Toimitalossa myös tehdään myös Örkkikoulutusta. Tiedoksi kaikille jotka tietävät mikä Örkki on.

Äänestä

Tällä foorumilla nimimerkki luo uskottavuutta. Vaikkei olisi kuin 40 nikkiä samalla paapalla, on se luottamuksen osoitus ylläpitoa ja kommentoijia kohtaan.....

Äänestä

Tuo lehti on mitään sanomaton.
Täysin korruptioinut

Äänestä

Iltalehti on pornolehti. Joka helvetin lehdessä jotain "peppuseksi" juttua!

Äänestä
  • No älä lue. Vai etkö malta olla lukematta :)

    Äänestä

  • Ja lööpissä jonkin sairaus aina, että vanhukset ostais tämän roskalehden.

    Äänestä

  • Iltalehti on todella naurettavan yököttävä ainakin netissä. Alkaa olla jo suuri osa mulkun ja pillun imemisohjeita ym. vastaavaa. Toimittajat lienevät keskenkasvuisia ko. alapään jutuista kiksejä saavia ala-arvoisia juttuja tekeviä. Yököttävää touhua tämä Iltalehden nykyinen touhu. Kasvakaa aikuiseksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Iltalehti on todella naurettavan yököttävä ainakin netissä. Alkaa olla jo suuri osa mulkun ja pillun imemisohjeita ym. vastaavaa. Toimittajat lienevät keskenkasvuisia ko. alapään jutuista kiksejä saavia ala-arvoisia juttuja tekeviä. Yököttävää touhua tämä Iltalehden nykyinen touhu. Kasvakaa aikuiseksi.

    hyvä että nostit asiallisella tyylilläsi tämän aiheen uudelleen esille

    Äänestä

Asiantuntijat hyvät. Venäjän vallankaappausyritys alusta pitäen suuri näytelmä ja sovittu juoni. Ei kai mikään joukko voi edetä ilman mitään vastarintaa 500 km keskellä Venäjää.

Äänestä

ei kannata uskoa valtamediaa, nimettömät huutelijat netissä on paljon parempi tiedonlähde

Äänestä

Iltalehden sijainti kysymys taas mainostajille tarkoitettua tyrkkyä,eli kiellän aina

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


uyyuyuuu7 kirjoitti:

Mode meni pistämään hetkellisesti nimimerkkipakon. Sitten sinne tulee nikilliset kiittelemään, vaikka IL foorumilla on ollut nikkipakko kaikkiin muihin keskustelu paikkoihin jo vuodesta 1-2. Ihmetyttää että mitä nämä nikilliset tekee yleisellä keskustelualueella, jos tyyli ei miellytä. Kyllä foorumilla pitää yksi vessan seinä olla.


Eikö ne 200 muuta nikilistä keskustelu paikkaa riitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu