Uusi pankki Ähtäriin?

Huhujen mukaan Ähtäriin olis rantautumassa uusi rahalaitos...onko kenelläkään enempää tietoa?
8319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

aktia avaa konttorin shellin tiloissa!

Äänestä
  • Töysän itsenäinen pankki valitkoot tyhjistä tiloista sopivimmat.Metsäkauppa pankissa itsekin olin, mut oli liikaa kepulaisten valloittamaa penkkiä porstuvassa.

    Äänestä

  • tapiolakin passaa kirjoitti:

    Töysän itsenäinen pankki valitkoot tyhjistä tiloista sopivimmat.Metsäkauppa pankissa itsekin olin, mut oli liikaa kepulaisten valloittamaa penkkiä porstuvassa.

    tapiola-pankki on jo yhdistynyt s-pankkiin. joten oossuuskaupassa on pankkikonttori..

    Äänestä

  • hui i j kirjoitti:

    tapiola-pankki on jo yhdistynyt s-pankkiin. joten oossuuskaupassa on pankkikonttori..

    Ei tule mitään rakennusta rajanaapurit on yrittäjyyden puolustajia.Kun ei piffi, kahvila ravintolaa edulisine huoltamon polttoaineineen ei sitten eliitille muutakaan oman halunsa mukaista pytinkiä.Metsäkauppa pankki on jo ihan hyvissä tiloissa.Ei tolleen asioita hoideta.Kaupunginjohtaja saa tovin odotella sininauhan leikkuutaan.

    Äänestä

  • tapiolakin passaa kirjoitti:

    Töysän itsenäinen pankki valitkoot tyhjistä tiloista sopivimmat.Metsäkauppa pankissa itsekin olin, mut oli liikaa kepulaisten valloittamaa penkkiä porstuvassa.

    Juu tyhjyyttään huutaa sekin tontti.Kuinka herrat meso tulee upea salainen kohde.Ei huoltamo ravintola led valoineen ole mitään.Niin ja se oliskin palvellut meitä kuntalaisia.Eihän ähtäriin saa palveluja tulla.

    Äänestä

tapiola- pankki on jo paikkakunnalla.

Äänestä

Nordea tekee jätti investoinnin ähtävään,ei hirsigrillihuvilaa vaan nordean konttori !!

Äänestä
  • Juu tuleeko metsäkauppa pankille eliigille ja niiden puolisoille niittylän tontille uusi pytinki. VAIHDANKIN TÖYSÄN ITSENÄISEEN PANKKIIN. EI OLE MULLA PELKOO PANKKISALAISUUDEN KULKEMISESTA.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vvvo kirjoitti:

Huhujen mukaan Ähtäriin olis rantautumassa uusi rahalaitos...onko kenelläkään enempää tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu