Kuinkahan joku koiran omistaja kehtaa laskea koiransa paskiomaan toisen pihalle pensasaidan läpi toisen nurmikolle.
Jokaisessa kohdassa jossa aidassa vähänkään rakoa, niin siinäpä yleensä löytyy jätökset metri kaksi pihalle päin aidasta. Postilaatikon vieressä myös väliin jätökset puhumattakaan pensasaidan kadun puoleista reunaa.
Tätä jatkunut jo muutaman vuoden.
Kohteliasta on jos koira karkaa pihalle paskomaan, on tulla siivoamaan jäljet eikä luikkia karkuun.
Koiran ulkoiluttaja Jurvala!
3
395
Vastaukset 3
- onmukkakin koira
Ota harava ja haravoi ne paskat siihen tielle niin kyllä äkkiä koiranomistajat huomaa ettei ole kiva kun oma koira kuono paskassa nuolee omistajan naamaa.
Toinen juttu on katsella kuinka isoja paskoja siellä on, mitä isompi koira sita isommat paskat pitää täysin paikkaansa. - käytöstapoja..
Näin olen tehnytkin, että jätökset asfaltille näytille. Joskus oikeinkin kunnon sontakasa ja usein aika pienet kikkarat. Ei minua se paska tapa, mutta myötähäpeä koiranomistajaa kohtaan kyllä. Koirat on ihan jees vaikka itselle en hankikkaan, jos en vaan sokeeksi tule:).
Onhan täällä muutenkin porukoissa osa kummia luimistelijoita, ei osata tervehtiä vastaantullessa, onneksi osa kyllä senkin taitaa ja moikkaa. - Itselläkin koira
Joo, se on käsittämätöntä, mistä näitä itsekeskeisiä tyhmiä ja välinpitämättömiä koiranomistajia aina tuntuu riittävän.
Kerää jätökset talteen, kunnes on kottikärryllinen kasassa ja käy palauttamassa omistajalleen. Laita vaikka riistakamera, että rikoksentekijä selviää.
http://www.riemurasia.net/kuva/Koiran-Kusettaja/6613
En ole koiravihaaja, itselläkin koira. Koiranomistajat enempi "vihan" kohteena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092260- 103896
- 70889
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22872- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha554789- 80697
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23610- 57561