Nyt antoi kamuttaja niin hyvät vihjeet, että selvisi . Kyselin joiltain entisiltä lieksalaisilta, mutta ei oikein sitä kautta selvinnyt, mutta vihjeet, netti ja eräät etelän urheilu miehet auttoi.
Turhemmillekin on Lieksassa muistomerkkejä tehty ja nyt olen sitä mieltä että kamuttaja ansaitsisi. Onhan Juicenkin patsas synnyinseudullaan Juankoskella vaikka ei siellä päivätyötään tehnyt Hämmästyin todella, mutta sen sanon etten kerro sitä täällä ja jos joku muukin löytää niin ei julkaista, sovitaanko niin.
Ihmeen hyvässä kunnossa olet henkisesti ja muisti pelaa iän huomioon ottaen.
Kamuttajan henkilöllisyys selvisi
11
205
Vastaukset
- tiina tyttö
Missä kamuttaja kertoo niitä tietoja kerro heti
- No älä nyt
Ihanko itte keksit kuka se Kamuttaja on?
Kyllähän se on keksitty jo ajat sitten- tiina tyttö
No voitko sanoa jotain josta selviää, vai lössytätkö vain, niin kuin täällä niitä on ollut vaikka kuin monta. Jos tosiaan tiedät niin kerro, asuuko Lieksassa.
No en minä kyllä mitään muistomerkkejä ansaitse.
En ole vielä kuollut, enkä tehnyt Lieksaa niin valtavan tunnetuksi.
Urheilinkin aivan muiden paikkakuntien seuroissa ja perustin sen seurankin tänne syvään etelään.
Kyllä siellä on niitä jotka tosiaan ansaitsisi muistomerkin aivan omasta takaa.
Lieksan legendoissa heitä on tullut esiin useita.- iivöli
Niinjotta kamuttaja ei siis ole ns hulluerkki( apukoululainen) joka pääsi eläkkeelle jo 18 vuotiana nuppinsa takia ja ei tehnyt koskaan oikeita töitä! Juoksenteli aikansa kulukseen kisoissa vaikak oli vain pelkkä c tason urheilija! Hänen taidot ei tosin riitä edes internetin käyttöönkään!
- Kamuttaja-Setä
Olen jäänyt seurailijaksi enkä ole enää aktiivinen vaikuttaja. Vastuut olen siirtänyt edellisissä ketjuissa nimeämilleni tahoille.
- Homottaja-Setä
Kamuttaja-Setä pyysi minua ottamaan osan Lieksan kansalaisaktiivien tehtävistä.
- voi hinttipoloista
Hyvin tuo on onnistunut kun vähänpäästä on päästäänviallisen kansalisaktiivi homon kirjoituksia!
- Homottaja-Setä
Homot pystyvät hoitamaan yhteiskunnallisia tehtäviä vähintään yhtä hyvin kun heterotkin.
No joo pelaahan tuo muisti vielä jotenkin vaikka alkaa paljon jo unohtua.
Ei sitä tiedä kuinka kauan.- pellejä olette
voiko joku kertoa tarkemmin eikä vain fiilistellä tietävänsä. Minusta kun tuntuu ettei täällä kukaan todella tiedä vaikka monet leikkii tietävänsä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1157506
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t384348törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373842Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4012014Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi721559- 321477
- 351468
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1841173Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121128Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121053