Luin tällaisen tiedon netistä (siis ihan oikeilta terveyssivuilta).
Mulla on nuo molemmat. Ilmeisesti voisiko olla keliakia taustalla? Ei ole otettu kokeita vielä, mutta onko muita joilla nämä kaikki 3 yhtä aikaa?
jos hiustenlähtöä ja lakt.intoleranssi
=on keliakia???
2
216
Vastaukset
- olen ihminen
No tuo laktoosi-intoleranssi EI ole mikään sairaus vaan ihan ominaisuus, koska et ole lehmän vasikka vaan ihminen.
Keliakia on ikävä, joten varmista se
http://personal.inet.fi/koti/remeli/viljat.htm - kaarina2
joo n.puolella keliaakikoista laktoosi-intoleranssi. Itselläni todettiin vähän ennen keliakia diagnoosia. Hiustenlähtö johtuu ravinto aineiden huonosta imeytymisestä, joka taas johtuu gluteenista. muita keliakian oireita:Ihon kuivuminen, toistuvat nuhat, väsymys, muistihäiriöt, nivelkivut ja tietenkin mahan turvotus. kannattaa mennä verikokeisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265666
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai984866Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404824Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3942408- 1312350
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv22007- 1121923
- 2561627
- 3831377
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601223