https://www.youtube.com/watch?v=I8dl7Mzj_88
Todellisuudessa normaalia kaikissa uskonnollisissa seremonioissa.
Todellisuudessa normaalia kaikissa uskonnollisissa seremonioissa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Saadaanko sillä ihmeitä aikaan?
Erikoisia juttuja saa toki, mutta ei mitään mihin hypnoosiin koulutettu terveysalan ammattilainen ei pystyisi.
Kun karismaattinen puhuja on hypnotisoinut eli vaivuttanut yleisönsä eriasteiseen transsiin, niin silloin yleisön on vastaanottavaisempi puhujan viestille ja kielillä puhuminen, "ihmeparanemiset" etc onnistuu paremmin.
"Transsi on hypnoottisluonteinen tila tai uskonnollinen hurmos, jossa ihminen irtaantuu ympäröivästä todellisuudesta. Sillä tarkoitetaan muuntunutta tietoisuuden tilaa, jossa ihminen on tavallista suggestioalttiimpi ja herkempi hallusinoimaan."
http://fi.wikipedia.org/wiki/Transsi
Wikipedia: Hypnoosi:
Hypnoosi on sosiaalinen vuorovaikutustilanne, jonka yhteydessä hypnotisoitavalle annetaan suggestio, jonka päämääränä on tuottaa muutoksia subjektiivisissa kokemuksissa, havainnoissa, aistimuksissa, tunteissa ja/tai käyttäytymisessä.
Toisin sanoen ateistiuskonnollinen harhatila jossa hiirien nähdään muuttuvan hevosiksi.
Tässä sulle kristillistä transsia ja tanssia:
https://www.youtube.com/watch?v=RFCjKDKK6xY
Ateistinen hihhulitilaisuus.
Kyllä siinä lukee että Christian worship. typeräkö olet?
Vastaus:kaikki kreationistit ovat todistetusti typeriä.
Ateistinen hihhulitilaisuus.
Eli olet typerä kreationisti, mutta sehän ei ole mitään uutta. Sinä olet typerä etkä tule menestymään elämässäsi, olet taakka sukulaisillesi.
Taas on joku ateisti käynyt tytön kimppuun:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288726331720.html
Milloin nämä kiimaiset ateisti-hörhöt poistetaan kaduilta?
Kyllä tuo kuvaus miehestä viittaa kreationistiin.