Tästäkö alkaa?

Profetiat toteutumassa

Venäläiset tätä mieltä.
'Joko Suomi kieltäytyy osallistumasta EU:n mahdollisiin jatkopakotteisiin maatamme vastaan tai sitten välien jäätyminen jatkuu.
http://www.kauppalehti.fi/etusivu/venalaislahde suomen kieltaydyttava pakotteista/201408694486?'

utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_content=Versio1&utm_campaignTauno Rantalan ennustusprofetia 1.6.1999

Herätessäni 1.6.1999 aikaisin Herra alkoi puhua minulle ja sanoi: "Nouse ylös, ota kynä ja paperia ja kirjoita, sillä minä annan sinulle sanoman."
Venäjän puolelta tuli yli rajan tiedustelujoukkoja, joita suomalaiset sotilaat lähtivät jäljittämään. Kun he kohtasivat heidät, he alkoivat ampua suomalaisia tuliaseilla. Joku suomalaisista sotilaista kuoli.Toisia joukkoja Venäjän puolelta tuli yli rajan taas uudelleen. Suomalaiset sotilaat lähtivät heidän jälkeensä. Tälläkerralla heidän kesken ei syntynyt tulitaistelua. He veivät nämä venäläiset sotilaat rajavartioasemalle. Kun heiltä kysyttiin, minkä tähden he tulivat Suomen puolelle, he sanoivat, että heille sanottiin Venäjän puolella, ettei mitään rajaa enää ole olemassakaan - Suomi kuuluu Venäjään.Tästä alkoi kovat kyselyt ja neuvottelut. Kuka näin on käskenyt ja sanonut? Mutta hallitusmiehet alkoivat syytellä toisiansa sanoen "Sinä sen olet sanonut" ja toinen taas "Eipä, sinä sen olet sanonut". Lopuksi ei mitään selvää tullut, kuka sen oli sanonut.

Jonkin ajan kuluttua tuosta Vaalimaan rajapuomi avattiin kokonaan ja venäläiset sotilaat tulivat Suomen puolelle - mitään lupaa kysymättä! Suomalaiset sotilaat yrittivät heitä pysäyttää rauhanomaisin keinoin, mutta eivät he mitään välittäneet, vaan jatkoivat matkaansa aina Kouvolan kaupunkiin asti. Sinne saavuttuaan he laittoivat leirinsä pystyynja alkoivat asumaan teltoissansa.Nyt alkoivat neuvottelut taas hallitusten kesken. Mitä tämä tarkoittaa? He vain sanoivat: "Me olemme pakotetut ottamaan Suomi sellaiseksi puskurialueeksi, etteivät NATOn joukot tule meidän rajamme taakse. Samalla me vartioimme myös teitä.Suomen hallituksessa käytiin neuvotteluja, mitä nyt tehdään. Amerikka jo antoi venäläisille uhkavaatimuksen, mutta venäläiset sanoivat, että Suomen on itse vastattava heille - kyllä tai ei! Suostutaanko vapaaehtoisesti?Suomen hallituksessa nähtiin parhaaksi suostua, koska kieltäytyminen olisi merkinnyt sotaan joutumista.

Edelleen käytiin neuvotteluja Venäjän hallituksen ja Suomen välillä. Miten se toteutetaan?Heillä oli valmis suunnitelma: Hankoniemi, Kotka rannikkokaupungeista, myös Helsinkiin pieni puolustuspaikka. Sitten Lahteen ja Tampereelle puolustus- ja tutka-asemat. Jyväskylään varuskunta panssariosastoineen. Siitä ylöspäin kaupungit Kokkola ja Kemi. Ilmavoimat Rovaniemelle ja Sallaan.Tämä oli Suomen hallitukselle kova sana otettavaksi vastaan. Mutta toinen vaihtoehto olisi ollut sotatantereeksi muuttuminen.Tämä on osa Jumalan rangaistusta, kun olemme menneet Euroopan unioniin.

Lahdessa 1.6.1999 Tauno W. Rantala

Tauno Rantalan profetia 17.11.2007 Suomen kansalle!

Näin sanoo Herra: Minä olen sama Jumala, joka aikaisemminkin olen puhunut tämän maan päättäjille ja kansalle etsikkoajasta saman profeettani kautta. Minä olen katsellut, kuinka tämä kansa ja yksilöt elävät syvällä syntielämässä. Ei ole Jumalan pelkoa. Tosin on tässä kansassa pieni joukko, joka pelkää ja rukoilee Jumalaa siunaten myös omaisuuskansaani Israelia. =Boksi3
http://jyrkiola.puheenvuoro.uusisuomi.fi/101307-takaisin-raamattuun-profetia-suomelle
19235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Nyt on tultu sille rajalle, että synnin mitta on tullut täyteen. Minä en voi sietää enempää. Ja Minä Herra päätökseni mukaan annan tulla tähän maahan ahdingon ajan ja samalla otan pois tätä korkeaa elintasoa. Minä arvostan niitä, jotka vievät elintarpeita toisiin maihin, että ei niin paljon ruokaa menisi hukkaan. Tulee ahdinko, joka näkyy ja kuuluu joka päivä. Verenvuodatusta en anna tulla. Minä annan tämän ahdingon tulla hyvin äkkiä. Siihen ei ehdi apuun EU eikä YK, koska se tulee Minulta.

Silloin kun tämä tapahtuu, te käytte polvillenne ja alatte huutaa minun puoleeni. Niinä päivinä Minä herätän synnin tunnon ja silloin te heräätte tekemään parannusta Jumalan pilkasta, kaikista haureuksistanne, juoppouksistanne, saatanan palvonnastanne, öisistä orgioistanne, alastomuuksistanne ja hirvittävistä synneistänne.

Minun pitäisi kohta pyytää anteeksi Sodoman ja Gomorran kansalta, jotka Minä hävitin syntielämän tähden, jos en puuttuisi tähän kauheaan elämän menoon. 1. Moos. 19:15-29.

Minä annan mahdollisuuden kääntyä pois pahuudestanne. Sillä Minulle ei ole mieleen jumalattoman kuolema, vaan kun hän kääntyy pois pahuudestaan, niin hän saa elää. Hes. 18:23.

Minä nostan miehiä ja naisia, jotka varustan sellaisilla armolahjoilla ja valtuuksilla, että kaduillakin kulkevia, synnintunnossa olevia ja myös sairaita he julistavat vapaiksi ja terveiksi. Ne ovat niitä päiviä, jolloin rukoilijoiden rukouksiin vastataan ja korjataan satoa Jumalan valtakuntaan. Monia tunnustekoja ja ihmeitä Minä teen ja osoitan epäuskoisellekin ihmiselle, että on olemassa elävä Jumala, jolle ei ole mikään mahdotonta. Minä rakastan niin paljon tätä kansaa, että Minä armossani tämän kaiken teen, tutkien jokaisen ihmisen henkilökohtaisesti, tahtooko hän tulla minun tyköni ja pelastua iankaikkiseen elämään.

Minä olen antanut Poikani Jeesuksen kuolemaan, että jokaiselle, joka Häneen uskoo, annetaan Poikani veren kautta synnit anteeksi.

Tämä on Minun sanomani tälle kansalle tulevista päivistä. Herra ei tee mitään ilmoittamatta siitä palvelijoillensa profeetoille.

Muistiin merkinnyt Espoossa 17.11.2007 Tauno W. Rantala saarnaaja

Äänestä

Siitä vaan trollit ja atet miettimään tulevaisuuttanne. Varsinaiset isänmaan toivot. Räkänokat, tyhjäntoimittajat, kriminaalit ja huumehörhöt. Kyllä suomi nyt pelastuu.

Äänestä
  • Siinäpä meillä maamme puolustajat onkin.

    Äänestä

  • Taas yksi valheellinen aloitus, josta oli leikattu asiayhteys pois tarkoituksella. Vai ovat siis VENÄLÄISET tätä mieltä, aloittaja? Eiköhän tässä ole kyse YHDESTÄ venäläisestä:

    ...kansainvälisen humanitaarisen ja poliittisen tutkimuslaitoksen asiantuntija Vladimir Bruter sanoo, ettei Suomi-Venäjä -suhteiden lämpenemisellekään ole mitään perusteita.

    ”Maiden väliset suhteet ovat kärsineet pahasti siitä, ettei Suomi millään tavalla puolustanut Venäjää EU:n asettamissa pakotteissa, vaan osallistui niihin muiden maiden tavoin. Mielestäni Venäjän pitää asettaa tiukat ehdot: joko Suomi kieltäytyy osallistumasta EU:n mahdollisiin jatkopakotteisiin maatamme vastaan tai sitten välien jäätyminen jatkuu. Suomella ei ole mitään oikeutta saada erityiskohtelua muihin länsimaihin nähden”, Bruter sanoi.
    http://www.kauppalehti.fi/etusivu/venalaislahde suomen kieltaydyttava pakotteista/201408694486

    Äänestä

  • VALHETTA! kirjoitti:

    Taas yksi valheellinen aloitus, josta oli leikattu asiayhteys pois tarkoituksella. Vai ovat siis VENÄLÄISET tätä mieltä, aloittaja? Eiköhän tässä ole kyse YHDESTÄ venäläisestä:

    ...kansainvälisen humanitaarisen ja poliittisen tutkimuslaitoksen asiantuntija Vladimir Bruter sanoo, ettei Suomi-Venäjä -suhteiden lämpenemisellekään ole mitään perusteita.

    ”Maiden väliset suhteet ovat kärsineet pahasti siitä, ettei Suomi millään tavalla puolustanut Venäjää EU:n asettamissa pakotteissa, vaan osallistui niihin muiden maiden tavoin. Mielestäni Venäjän pitää asettaa tiukat ehdot: joko Suomi kieltäytyy osallistumasta EU:n mahdollisiin jatkopakotteisiin maatamme vastaan tai sitten välien jäätyminen jatkuu. Suomella ei ole mitään oikeutta saada erityiskohtelua muihin länsimaihin nähden”, Bruter sanoi.
    http://www.kauppalehti.fi/etusivu/venalaislahde suomen kieltaydyttava pakotteista/201408694486

    Niinhän siinä aloituksessa lukeekin.

    ... joko Suomi kieltäytyy osallistumasta EU:n mahdollisiin jatkopakotteisiin maatamme vastaan tai sitten välien jäätyminen jatkuu.

    Äänestä

  • Ovat sitä mieltä kirjoitti:

    Niinhän siinä aloituksessa lukeekin.

    ... joko Suomi kieltäytyy osallistumasta EU:n mahdollisiin jatkopakotteisiin maatamme vastaan tai sitten välien jäätyminen jatkuu.

    Vai ovat siis VENÄLÄISET tätä mieltä, aloittaja? Eiköhän tässä ole kyse YHDESTÄ venäläisestä:
    Vladimir Bruter sanoo...

    Äänestä

  • "Siitä vaan trollit ja atet miettimään tulevaisuuttanne. Varsinaiset isänmaan toivot. Räkänokat, tyhjäntoimittajat, kriminaalit ja huumehörhöt. Kyllä suomi nyt pelastuu."

    Taitaa löytyä Suomea (huom. isolla S:llä) puolustamaan kunnon porukkaa, parempaa kuin profetiaharhoissaan piehtaroivat hihhulit jotka täällä heittävät paskaa ihan ilman provokaatiotakin.

    Äänestä

Ajankohtaisia profetioita lähiaikoina.

Äänestä

Tieto on ainakin todistettu oikeaksi.

Äänestä

Ai että tässä on odotettukin, että maailmanloppu viimeinkin alkaisi! Olen niin täpinöissäni, etten millään malttaisi odottaa enää pitempään Suomen miehittämistä ja atomisotaa USAn ja Venäjän välillä ja Harmageddonia ja kaikkea muuta kivaa, mitä on tulossa!

Äänestä

Mistä tiedät, ettet kidu hel-ve-tissä jo ennen sitä?

Äänestä
  • Siiitä ettei helvettiä ole olemassa. Se on typerysten hallintaan tarkoitettua pelottelua koko käsite. Toki voidaan puhua maanpäällisestä helvetistä, jolla tarkoitetaan sitten huonoiksi muuttuneita oloja - niistä vastuussa ovat yleensä kaikenmaailman tuomionpäivänodottajat ja -toimeenpanijat.

    Äänestä

Ei se tiedäkään,

Äänestä

Asiaa aloituksessa. Elämme ns. viimeisiä päiviä. Ellei Herra antaisi viisautta Suomelle, olisimme tuhon omat. Rukoilkaamme luottaen kaikkivaltiaaseen taivaan ja maan Luojaan. Hän kurittaa rakkaitaan.
http://fkf.net/Kadonneet/Oulu11061961.jpg
http://fkf.net/Kadonneet/index.html#profeetallinen

- Kansan suurin tarve oli saada syntinsä anteeksi Herralta. Ja se oli näin, vaikka he olivat ylivoimaisten vihollisjoukkojen ympäröimät. Tekstissä toteutuu käytännössä Jeesuksen sanat: "Vaan etsikää ensin Jumalan valtakuntaa ja hänen vanhurskauttansa, niin myös kaikki tämä teille annetaan.", Matt. 6:33. Israel etsi ensin Jumalan anteeksiantoa, edes selän takana hengittänyt vihollinen ei muuttanut asioiden tärkeysjärjestystä.
http://www.kotisatama.net/fi/raamattujasana/viikonsana/sana.php?paivays=2002-02-18
http://kingsministries.fi/2012/02/06/presidentti-kallion-rukous-suomen-puolesta-talvisodan-aikaan/

Äänestä

no nih. olin taas paastolla yhden päivän suomen puolesta.Rukoilin Herraa, että venäläinen ei tulisi rajan yli.

Äänestä

-lapsi-
Tämä herrasi on nostattanut luomisuskoiset kristityt toisiaan vastaan esimerkiksi 30-vuotisessa sodassa. Jahve taisteli kaikkien osapuolten joukoissa ja kaikki osapauolet uskoivat jahven olevan heidän puolellaan. Niin tai näin, jahve voitti. Suorastaan nokkelaa.
Väitteesi on yhtä absurdi kuin se, että masturboivat suomalaiset peräkammarin pojat saavat jahven närkästymään kaikkiin suomalaisiin.
Vääränä profeettana juuri sinä edesautat suomalaisten kuritusta. Jahvesi ei oikein hyväksy vääriä profeettoja, joita kuulemma lopunaikoina ilmestyy vähän sinne sun tänne.
Toisessa ketjussa laskeskelit tempauksen (joka on John Darby Nelsonin keksimä vuodelta 1830) takarajaksi vuoden 2021. Tämä jos mikä on värän profeetan merkki. Väärät profeetathan pyrkivät tarkoituksellisesti harhautukseen.
Vuosi 2021 tulee ja menee sinn odotellessa tempausta.

Äänestä

Aloitukseen viitaten, että tästäkö alkaa? On jo alkanut.

Äänestä

Takarajan laskukaava tempaukselle löytyy Raamatusta ja historiasta. 1948 (Israel-valtio) 80 (ihmisen ikä max) - 7 (vaivanaika) = 2021.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nwp¨¨wr kirjoitti:

Profetiat toteutumassa

Venäläiset tätä mieltä.
'Joko Suomi kieltäytyy osallistumasta EU:n mahdollisiin jatkopakotteisiin maatamme vastaan tai sitten välien jäätyminen jatkuu.
http://www.kauppalehti.fi/etusivu/venalaislahde suomen kieltaydyttava pakotteista/201408694486?'

utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_content=Versio1&utm_campaignTauno Rantalan ennustusprofetia 1.6.1999

Herätessäni 1.6.1999 aikaisin Herra alkoi puhua minulle ja sanoi: "Nouse ylös, ota kynä ja paperia ja kirjoita, sillä minä annan sinulle sanoman."
Venäjän puolelta tuli yli rajan tiedustelujoukkoja, joita suomalaiset sotilaat lähtivät jäljittämään. Kun he kohtasivat heidät, he alkoivat ampua suomalaisia tuliaseilla. Joku suomalaisista sotilaista kuoli.Toisia joukkoja Venäjän puolelta tuli yli rajan taas uudelleen. Suomalaiset sotilaat lähtivät heidän jälkeensä. Tälläkerralla heidän kesken ei syntynyt tulitaistelua. He veivät nämä venäläiset sotilaat rajavartioasemalle. Kun heiltä kysyttiin, minkä tähden he tulivat Suomen puolelle, he sanoivat, että heille sanottiin Venäjän puolella, ettei mitään rajaa enää ole olemassakaan - Suomi kuuluu Venäjään.Tästä alkoi kovat kyselyt ja neuvottelut. Kuka näin on käskenyt ja sanonut? Mutta hallitusmiehet alkoivat syytellä toisiansa sanoen "Sinä sen olet sanonut" ja toinen taas "Eipä, sinä sen olet sanonut". Lopuksi ei mitään selvää tullut, kuka sen oli sanonut.

Jonkin ajan kuluttua tuosta Vaalimaan rajapuomi avattiin kokonaan ja venäläiset sotilaat tulivat Suomen puolelle - mitään lupaa kysymättä! Suomalaiset sotilaat yrittivät heitä pysäyttää rauhanomaisin keinoin, mutta eivät he mitään välittäneet, vaan jatkoivat matkaansa aina Kouvolan kaupunkiin asti. Sinne saavuttuaan he laittoivat leirinsä pystyynja alkoivat asumaan teltoissansa.Nyt alkoivat neuvottelut taas hallitusten kesken. Mitä tämä tarkoittaa? He vain sanoivat: "Me olemme pakotetut ottamaan Suomi sellaiseksi puskurialueeksi, etteivät NATOn joukot tule meidän rajamme taakse. Samalla me vartioimme myös teitä.Suomen hallituksessa käytiin neuvotteluja, mitä nyt tehdään. Amerikka jo antoi venäläisille uhkavaatimuksen, mutta venäläiset sanoivat, että Suomen on itse vastattava heille - kyllä tai ei! Suostutaanko vapaaehtoisesti?Suomen hallituksessa nähtiin parhaaksi suostua, koska kieltäytyminen olisi merkinnyt sotaan joutumista.

Edelleen käytiin neuvotteluja Venäjän hallituksen ja Suomen välillä. Miten se toteutetaan?Heillä oli valmis suunnitelma: Hankoniemi, Kotka rannikkokaupungeista, myös Helsinkiin pieni puolustuspaikka. Sitten Lahteen ja Tampereelle puolustus- ja tutka-asemat. Jyväskylään varuskunta panssariosastoineen. Siitä ylöspäin kaupungit Kokkola ja Kemi. Ilmavoimat Rovaniemelle ja Sallaan.Tämä oli Suomen hallitukselle kova sana otettavaksi vastaan. Mutta toinen vaihtoehto olisi ollut sotatantereeksi muuttuminen.Tämä on osa Jumalan rangaistusta, kun olemme menneet Euroopan unioniin.

Lahdessa 1.6.1999 Tauno W. Rantala

Tauno Rantalan profetia 17.11.2007 Suomen kansalle!

Näin sanoo Herra: Minä olen sama Jumala, joka aikaisemminkin olen puhunut tämän maan päättäjille ja kansalle etsikkoajasta saman profeettani kautta. Minä olen katsellut, kuinka tämä kansa ja yksilöt elävät syvällä syntielämässä. Ei ole Jumalan pelkoa. Tosin on tässä kansassa pieni joukko, joka pelkää ja rukoilee Jumalaa siunaten myös omaisuuskansaani Israelia. =Boksi3
http://jyrkiola.puheenvuoro.uusisuomi.fi/101307-takaisin-raamattuun-profetia-suomelle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu