Päätös

filminauha

Jos en kolmen viikon sisällä yhtäkkiä rikastu merkittävästi, voita vaikkapa 7 oikein lotossa, niin teen itsemurhan. Olen siis muutenkin suunnitellut itsemurhaa jo kauan, mutta päätin vielä katsoa kolme viikkoa, että jos sattuukin tapahtumaan jokin "ihme" ja rikastuisin. Tiedän tietenkin, että tuota ihmettä ei tule tapahtumaan, mutta katsotaan nyt ihan "läpällä" vielä tämä kolme viikkoa, kun kerran reilut 20 vuottakin on kestetty.

Muuta apua olen saanut ja kaikkea melkeinpä kokeiltu, mutta mikään ei koskaan auta pysyvästi, enkä enää jaksa tätä soutaamista ja huopaamista, vaikka vähäksi aikaa helpottaisikin niin kohta olisin taas alkupisteessä.

Tällä hetkellä en ole edes masentunut vaan kokemuksien kautta olen tämän tajunnut ja tyhmä olisin jos muka enää uskoisin tulevaisuuteen. Tässä vaiheessa viimeistään jo täytyy olla realisti, kun kerran niin monta kertaa on mennyt kaikki perseelleen.

Eihän se lotossa voittaminenkaan mua parantaisi, mutta sillä saisin ainakin puitteet kuntoon, voisin ilahduttaa läheisiäni ja matkustella. Mikään ei saa mun elämänhalua pysyvästi enää takaisin, mutta olisihan se ihan jees, että ainakin muutama kuukausi/vuosi aikuisiästä olisi olleet hyviä.

Anteeksi, jos tämä tuli nyt väärälle palstalle, kun en oikeen tiennyt, että mikä palsta olisi tälle oikea...

0

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

        "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
        Maailman menoa
        74
        6304
      2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

        Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
        Henkirikokset
        41
        5368
      3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

        ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
        Maailman menoa
        60
        4245
      4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

        narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
        Maailman menoa
        73
        4102
      5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

        Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
        Maailman menoa
        65
        3870
      6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

        Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
        Ikävä
        69
        1157
      7. Anteeksi kaikesta...

        Olin tosi hölmö...
        Ikävä
        49
        941
      8. Tylsille treffeille

        Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
        Tunteet
        260
        849
      9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

        Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
        Ikävä
        29
        797
      10. Toivotko, että

        Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
        Ikävä
        62
        791
      Aihe