Jos en kolmen viikon sisällä yhtäkkiä rikastu merkittävästi, voita vaikkapa 7 oikein lotossa, niin teen itsemurhan. Olen siis muutenkin suunnitellut itsemurhaa jo kauan, mutta päätin vielä katsoa kolme viikkoa, että jos sattuukin tapahtumaan jokin "ihme" ja rikastuisin. Tiedän tietenkin, että tuota ihmettä ei tule tapahtumaan, mutta katsotaan nyt ihan "läpällä" vielä tämä kolme viikkoa, kun kerran reilut 20 vuottakin on kestetty.
Muuta apua olen saanut ja kaikkea melkeinpä kokeiltu, mutta mikään ei koskaan auta pysyvästi, enkä enää jaksa tätä soutaamista ja huopaamista, vaikka vähäksi aikaa helpottaisikin niin kohta olisin taas alkupisteessä.
Tällä hetkellä en ole edes masentunut vaan kokemuksien kautta olen tämän tajunnut ja tyhmä olisin jos muka enää uskoisin tulevaisuuteen. Tässä vaiheessa viimeistään jo täytyy olla realisti, kun kerran niin monta kertaa on mennyt kaikki perseelleen.
Eihän se lotossa voittaminenkaan mua parantaisi, mutta sillä saisin ainakin puitteet kuntoon, voisin ilahduttaa läheisiäni ja matkustella. Mikään ei saa mun elämänhalua pysyvästi enää takaisin, mutta olisihan se ihan jees, että ainakin muutama kuukausi/vuosi aikuisiästä olisi olleet hyviä.
Anteeksi, jos tämä tuli nyt väärälle palstalle, kun en oikeen tiennyt, että mikä palsta olisi tälle oikea...
Päätös
filminauha
0
55
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706754
- 594562
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s323618- 613047
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161915- 171630
Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271626Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401543- 341409
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest471360