Kokoomus haluaa nostaa viikkotyöaikaa

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/kokoomus-haluaa-nostaa-viikkotyoaikaa/4254566

Kokoomus haluaa repiä viimeisetkin veronkorotuksen valtion velkaan selkänahastasi aasi !

Äänestähän kokoomusta ! ?
15106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sitten ei muuta, kun veroparatiisi rahat verolle, ahneet kokkkare ja muut porvarisiat !

Äänestä

Kannattaisi noiden vaaleanpunapaitaisten ja -housuisten kokkeleiden tutustua nykyajan työelämään. Ihmiset tekee hulluina ilmaista ylityötä sekä työpaikalla että osa myös kotona.

Äänestä

Monilta menee monta tuntia työpäivässä netissä ja toissijaisissa hommissa. Kyllä päivittäinen työaika pitäisi nostaa noin 10 tuntiin nykyisellä palkalla.

Äänestä
  • Mitä siellä netissä roikut?

    Äänestä

  • Oletko nähnyt liukuhihnalla nettiyhteyksiä. Eikö perseesi leviä tarpeeksi alle 5 tunnin tehollisessa päivässä.

    Äänestä

  • Roikun netissä kun ei ole muutakaan tekemistä. Tälläistä tämä on kun on kaupungilla töissä.

    Äänestä

Tästä suosio nousee raivoisasti 30%

Äänestä

Lauantai palaa työpäiväksi. Kansalaistalkoiden nimissä päivän palkka kokonaan valtiolle.

Terveisi tuuppe lo

Äänestä
  • "Palkka valtiolle", ei helvetissä, se jaetaan bonuksina johtajille ja yhtiön omistajille osinkoina. Tappiot sosialisoidaan.

    Äänestä

Suomalaisten on tehtävä pidempää päivää samalla palkalla jotta johtajat saavat isommat tulospalkkiot ja firman omistajat suuremmat osingot. Että tälläistä työväenpuoluetta kannattaa yli 20% suomalaisista...

Äänestä
  • sitä joka eniten sitä piiskaa ja kurittaa, eikös ne naisetkin tykkää eniten vankilakundeista ja väkivaltaisista miehistä.

    Äänestä

  • Ja minä kun luulin, että työpäivä on 8 tuntia, eli 40 tuntia viikossa! Tosin onhan ne valtion ja kuntien toimistoalan työpäivät aina olleet lyhyempiä (n. 37,5h/viikko). Mutta pekkaspäivät puuttuvat tietysti lyhyemmältä työajalta.
    Laitettakoon kaikille työviikon pituudeksi tuo 40h/viikko ja poistetaan ne turhat pekkaspäivät kokonaan! Siinä se!

    Äänestä

Kansanedutajilla on pidemmät lomat kuin opettajilla. Jos nyt ensiksi näyttäisivät hyvää esimerkkiä ja tyytyisivät viiden viikon vuosilomaan kuten me muutkin. Sitten voidaan harkita työajan pidentämistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


otsikko uusiksi kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/kokoomus-haluaa-nostaa-viikkotyoaikaa/4254566

Kokoomus haluaa repiä viimeisetkin veronkorotuksen valtion velkaan selkänahastasi aasi !

Äänestähän kokoomusta ! ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu