Muutos 2011 ja Wikipedia

Kansa ei tunne Muutosta. Tehdään muutoksesta tunnettu! Kirjoitetaan jokaisesta Muutokseen liittyvästä aiheesta kunnon artikkeli Wikipediaan.

Aloitetaan Junes Lokasta: http://fi.wikipedia.org/wiki/Junes_Lokka

Kirjoitustalkoot käyntiin! Mars editoimaan Junes Lokka -artikkelia!
9226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Muutos 2011:n synty ja menneisyys täytyy tietysti kuvata erityisen tarkkaan, ja ovathan keskeiset faktat suhteellisen hyvin selvillä. Tässä esim. lähdemateriaalia itse "Päällikön" luottomieheltä (yhdysmieheltä?) eli "Supon sotahistorioitsijalta":

http://jojalonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/86302-siiveton-joutsen

https://jojalonen.wordpress.com/2013/10/08/kulkuri-ja-joutsen/

On sitten eri asia, voiko myös "Päällikön" omia nettitrollauksia käyttää lähteenä... Niissä on kyllä tullut esiin eräitä kaikkein herkullisimpia yksityiskohtia Muutos-källityksestä.

Äänestä

Lokan sivu poistettu. Syy Junes Lokka aiheisen sivun poistoon: "Epämerkittävä: Merkittävyyttä ei osoitettu 3 vuorokauden keskustelun aikana"

Äänestä
  • MITEN LOKKA VOI OLLA TÄLLAISESSA HÖMPPÄJOUKOSSA?
    Lokan omat nettisivut ovat ihan järkeviä

    Täytyy sanoa että Muutos2011 on aivan pimeä joukko
    Miljardeihin ulottuva köyhistä ylikansoitetuista satamiljoonaisista
    maista Eurooppaan pyrkivää koulujakäymätöntä muslimijoukkoa sharian lakeineen verrataan

    machokulttuurimiehiin Suomessa

    en tiedä mitä sanoisin

    noin 100-miljoonaisia muslimikeskittymiä, Indonesia, Pakistan, Intia, Egypti,
    Turkki, Nigeria, Bangladesh, Iran ja 50-miljoonaisia rapiat päälle


    http://jojalonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/86302-siiveton-joutsen
    Elina Moustgaard
    20.10.2011 21:45


    Kiitos vastauksistanne Jussi ja Juha. Olin tuon Porvalin kirjasta lainatun tiedon varassa.

    Harmi, että puolueessa on ristiriitoja, vaikken ole Muutosta varsinaiseksi puolueeksi mieltänytkään, ennemminkin suoraa demokratiaa ajavaksi kansanliikkeeksi.

    Maahanmuuttovastaisuuskin on median lyömä leima, ohjelman mukaan Muutos kannattaa pakolaisten määrän kasvattamista nykyisestään, mitä itse en vastusta lainkaan, päin vastoin, pakolaisethan ovat YK:n ja parin ministeriömme varmistamia pakolaisia eikä kyseenalaisen turvapaikkabisneksen asiakkaita ja liikekumppaneita, taikka orjatyövoimabisneksen uhreja.

    Huoli islamilaisuuden ja ylipäätään uskonnollisuuden vaikutusten leviämisestä on henkilökohtaista, oikeastaan naisasianäkökulmasta kumpuavaa vastustusta, sillä pohjimmiltaan valtauskonnot edustavat minulle patriarkaalista machokulttuuria.

    Äänestä

HÄN ON PUOLUEEN MERKITTÄVIN RESURSSI
koska on kansanedustaja

Sarvihiiri on Muutos2011
kantava voima nyt

Ongelma Sarvihiirelle on että hänellä ei ole muuta kannettavaa
kuin eduskunnan laptop

Puolue Muutos2011 on marginaalissa eikä sitä tarvitse kantaa
Siellä se pysyy

Samoin
Sarvihiiri 19.4. 2015 jälkeen

Emme kuule hänestä tämän jälkeen julkisuudessa enää mitään

Ja on syytä antaa hänen olla rauhassa. Yksityshenkilön
Juna-alalla

Äänestä

Messiaspelle Junes Lokka keräsi eurovaaleissa koko maassa ruhtinaalliset 309 ääntä, vertausluku oli 1 192,000 ja sijaluku vasta 184. kaikkien 251 ehdokkaan joukossa. Lokka oli omalla listallaankin vasta neljäs. Sellaista merkittävyyttä.

Äänestä
  • Pienestä se Aatukin aloitti...

    Äänestä


Turun Ruskea Talo on paljon merkittävämpi kuin joku Junes Lokka (onko edes oikea nimi - kenellä tuollainen nimi muka on?), eikä siitäkään ole Wikipediassa mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wikitalkoot kirjoitti:

Kansa ei tunne Muutosta. Tehdään muutoksesta tunnettu! Kirjoitetaan jokaisesta Muutokseen liittyvästä aiheesta kunnon artikkeli Wikipediaan.

Aloitetaan Junes Lokasta: http://fi.wikipedia.org/wiki/Junes_Lokka

Kirjoitustalkoot käyntiin! Mars editoimaan Junes Lokka -artikkelia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu