Hyi kun hyikäilyttää supi- taikka minkkiturkkiin piiloutunut ruma akka taikka sieväkin sellainen. Jätettä aivoiltaan, vaikka voishan noita Barbaran ominaisuudessa olevia muutaman minuutin käyttää sillä ja tällä lailla hyväkseen, jos tyhmä edes tajuaa, mitä tarkoitan. Vapaa minkki on paras minkki.
Sorsa jo kohta lentää. Siinäpä hullu saa sitten raivokohtauksen. Tämä tarkoittaa, jotta poikakaveria pannaan peppuun ja haulit lentää. Vaimo vaan ei tiedä tästä mitään ja hoitaa tyhmyyksissään jälkikasvuaan. Minä kuitenkin tiedän, jotta nuokin neitoset jollain lailla saavat orgasminsa, heh heh. Olenhan kiertänyt Susianalyysin tähden jos mitäkin syrjäistä pikku paikkakunataa.
Poro jo jo törmäsi autoon. Tuo oli sille ihan oikein. Onneksi oli niin iso auto karjapuskureineen, jotta ei vahinkoa. Ei muuta kun takakonttiin ja pakkaseen, heh heh.
Metsästäjärakki räyhäsi kuola suupielistä valuen, mutta onneksi susi otti omansa. Namu nami ku oli hyvää.
Hullu ampui vaimonsa, mutta ei hätää. Hullulla oli laillinen ase, luvat oli kunnossa ja metsästystutkinto oli suoritettu. Hullu ajatteli näin.
Juoppo maalaissusipelkuri makasi selällään hirmurapuloissaan ja näki joutsenten lentävän aurassa hoitamattoman peltonsa yllä ja ampui tussarillaan hädissään kohti auran ensimmäistä luullen tätä lapsia jahtaavaksi susialfauroksekseksi ja sitten vielä vaimolleen kehui pelastavansa perheensä susien hyökkäyksiltä. Joutsenet nauroivat apinalle.
Jänis jo jätti jälkensä ensilumeen. Siksi hysteerikko pasko housuihinsa kun luuli niitä suden jäljiksi. Lapsensa jo telkesi sisätiloi
Teoreemoja metsästyskauden alkajaisiksi
2
252
Vastaukset
hin.
Röh röh, kukahan saa olla se sankari, joka ensimmäisenä linkittää sorsametillä sattuneen vahingon? Minä ainakin aion olla kuulolla.- sorssia
Täällä kaislikossa suhisee, jokos Sateenkaaripoitsu olet laskenut siementä, viihdytkö pelikuntoon laitetuissa metsästystamineissasi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse534182SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2874088Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1423579Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923525Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä703025Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit302417Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361865Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575671769- 371670
- 991609