Rinne ärähti kokoomuslaisille!

1390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Oikeassahan Rinne on.Kokoomus elää vaan toisella
planeetalla.Vauraalla sellaisella.

Äänestä
  • säälittävää irtopisteiden keräämistä vielä jälkikäteen rinteeltä,
    Stubb tyrmäsi työajanpidentämisen jo heti alkuunsa.

    Äänestä

  • Ei Kokoomus elä edes samassa aurinkokunnassa!? :/

    Kyllä ne niin pihalla jo on!

    Äänestä

Vi.ttuako sielä sitten huudellaan älyttömiä ehdotuksia?

Äänestä

On se hyvä, että edes SDP pitää pieni- ja keskituloisten puolta. Samoin viikkotuntien nostaminen lisäisi työuupumusta ja sen seurauksena Risikon mallin orjatyö lisääntyisi yhdeksän euron päiväpalkalla. Käytännössä se tarkoittaisi köyhyyden lisääntymistä yhteiskunnassamme, jos seurattaisiin kaikessa kokoomusta.

Äänestä
  • TarkaittaiSI!?!
    Eikun kyllä se on jo monta vuotta tarkoittaNUT!

    Tsekkaappas vaikka Suomen BKT käyrän "kehitys" koksu vallan alla! Ja tsekkaa että kuinka paljon me on jo jääty BKT tilastoissa muista pohjoismaista, kun ennen oltiin ihan hyvää pohjoismaista keski-kastia!!

    Suomi = banaanivaltio!

    Äänestä

Suurinosa suomalaisista alkaa olla pieni- ja keskituloisia.

Todella rauhoittavaa, että jollakulla on järjelliset puheet.
Edes joku on tolkuissaan.

Kiitos Rinteelle ja Iltalehdelle, että kirjoittivat tämän jutun.

Sekopäiset stubelot ja käteiset (kirjoitukset niistä) tekee elämisen epävarmaksi ja toivo hiipuu kun kokkareet heiluu ja huutelee älyttömiä.
Markkinat eivät rauhoitu ja tulevaisuudenusko ei palaa jos kaikki sekoilee.

Rinne ja vaikka Niinistökin voisi useammin lausua jotain tolkullista ääneen ja lehdet voisi kirjoittaa niistäkin.

Äänestä

Hyvä Rinne! Mitä enemmän auot suutasi, sitä enemmän Kokoomuksen suosio kasvaa!

Äänestä
  • Ikävä kyllä!

    Äänestä


rinne on mulkkero
parasta suomelle olisi että oikeisto nousee valtaan
ja ay-aktivistit teloitetaan.....

Äänestä
  • Ööö!?!
    Tervetuloa planeetallemme! :)

    Eikös oikeusto nyt ole jo _muutaman_ vuoden maassamme vallassa ollut? ... ja se EI TODELLAKAAN ole ollut hyväksi kansallemme!!!

    Jos yhä väität, että ON! Ole hyvä, ja etsi minulle YKSIKIN kansantalouden tilastoja mittaava käppyrä, jossa on VÄHÄNKÄÄN ylöspäin osoittava käyrä! :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


FANTASTICO kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014082018588033_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu