tyttöbändi

xxx

Mietin tässä, että miksi ylipäätään koota tyttöbändiä tässä ohjelmassa. En keksi miten tämän Asikaisen kirjoittamia hittejä esittävä tyttöbändi voi mitenkään erota Gimmelistä ulkonäön tai saundinkaan puolesta. Jos bändiin valitaan vaikka kolme jäsentä, esim tämä E-L, Mia ja se tumma tyttö Daniela, niinkuin luulen että käy??? Keksiikö joku? Jatkaako tämä uusi "bändi" siitä mihin Gimmel jäi? Sitäpaitsi en ymmärrä miksi puhutaan "bändistä", sillä eiväthän sen jäsenet mitään instrumenttia käsittääkseni tule soittamaan. Pojat sen kisan voittavat jos teinitytöiltä kysytään (niin kuin kysytäänkin) Kamalaa rahastusta tämä on, niinkuin on tuo anttituisku-vouhotus. Antti Tuisku myy Antti Tuisku- rannekkeita a 10 e ja Antti Tuisku -hupparia ties miten monta euroa sekin maksaa. Voi vain kuvitella mihin muuhun nämäkin rahat vois laittaa, kuin johonkin kumiseen Antti Tuiskuun. En tiedä, mutta joku Spice Girlskin tuntuu paljon aidommalta kuin nämä muoviset tekopopparit.

1

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Boskow

      Kyllä mä luulen, et noista eukoista joku ihan menestyvä ryhmä saadaan kasaan. Ei ehkä mitään suoranaisesti musiikkiin liittyvää, mutta ehkä joku alaston pantomiimiryhmä ainaki!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      64
      6257
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5639
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      128
      4635
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      57
      3919
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3825
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3239
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      69
      3021
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2866
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      76
      2647
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1970
    Aihe