Viisas kapiainen, toista kuin palstakapi
Suomen etu
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oli siinä Mielipidepankillekin ajateltavaa. Paitsi natoilun suhteen, siinä asiassahan MPP on järki-ihminen.
"Venäjän perimään kuuluu vahva keskusjohto, valtion edun asettaminen yksilön oikeuksien edelle, johdon päämääriä edistävä oikeuslaitos ja kritiikin tukahduttaminen. Venäjään kannattaa hänen mielestään suhtautua viileästi bisneskumppanina.
- Meidän on turha lähteä heitä käännyttämään. Sillä ei olisi mitään muuta vaikutusta kuin suhteidemme huononeminen, Hägglund kirjoittaa.
"
Pätee siihen, mitä MPP kirjoitti Putinista. MPP:n on turha alkaa opastaa Putinia MISSÄÄN asiassa.
ps. Sattuikohan Paloheinän palstakapiselle vahinko, kun hän toivoi joskus Gustav Hägglundista presidenttiä?
No eihän kapi mitään mitättömänä evp aliupseerina maanpuolustuksesta mitään tajua.
Kumpihan nauttii suurempaa arvostusta, Kapi vai Köpi?
Itse arvostan Köpiä enemmän.
Kapi koittaa miestä olla kovasti, mutta joutuu tyytymään matkakuvien esittelyyn nettipalstalla. Köpi kirjoja kirjoittelee ja televisiossa esiintyy.
Vaikka esiintyihän se Kapikin kerran, Jossain pimpelipom-ohjelmassa yleisössä, joka oli eläkeläisistä kerätty taputtamaan esiintyjille. Ohjelman formaattiin kun kuului, että yleisöä piti olla studiossa.