Suomella vai Venäjällä?
Kummalla enemmän rahaa rahoittaa konkurssi Ukrainaa
Ensi talven lumia
857
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Venäjän olisi syytä maksaa aiheuttamansa Itä-Ukrainan tuhot, jotka taitaa olla jo miljardeissa. Se ei tietenkään maksa mitään, ellei se saa liittää itseensä uusia alueita. Eli tuhomainen todennäköisesti vain jatkuu.
Eikös se Kiovan natsijoukko CIAN johdolla tuhoa Itäukrainaa? Etkö pöljä edes sitä tajua?
EU aloitti sodan Ukrainassa. Joten korvaukset tulevat EUn maksettavaksi. USA ei korvaa mitään, koska USAn budjetti on runsaasti alijäämäinen ja se rahoittaa sotaa Irakissa ja Syyriassa.
Venäläiset eivät yleensä korvaa aiheuttamiaan sotatuhoja.
Sen sijaan USA antaa varsin yleisesti taloudellista tukea sodan jälkeiseen jälleenrakentamiseen. Eurooppalaiset saivat II MS:n jälkeen.
missä sitä sotaa nyt on käyty?
Jenkit korvaa Itäukrainan tuhot,mitä palkka-armeijat siellä tekee..
EUlla eikä jenkeillä ei ole rahaa, joten korjauspotin saavat kiinalaiset. He eivät tee stä hyvän hyvyttään. He saavat hyvän otteen eurooppalaiseen talouselämään. Ja ajatelkaa, käymättä yhtään sotaa Euroopassa. Kiina omistaa kohta koko Euroopan varallisuuden EUn typerän sodan vuoksi.
EU:lla.