ainoat mikä kiinnostaa on viina tupakka ja karvakolmio, ja kun vältävä amistodistus lyödään kouraan olet äpärän isä tai äiti, vittuuntunut omaan elääsi, paitsi kun saat viinaa
Amis tekee ihmisistä tyhmiä
Amisviiksi yökötys
24112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Olen itse amiskassa ja käyn rakennusalaa enkä käytä alkoholia enkä myöskään polta. Saan kiitettäviä kaikissa aineissa, usko tai älä. Mutta mitäs jos laitetaan ne lukion käyneet rakentamaan taloja? Nehän varmaan osaavatkin?
Ainahan sitä toisia haukutaan, mutta kun itse on pelkkä nahjus!
Luuserit tunnistaa siitä, kun asiaa ei ole, ja syytellään siitä muita!
Sinä et tosiaan hauku täällä koskaan ketään...
on olemassa tutkimus jossa amisten äö:n on todettu oleva n. 20 pistettä alempi kuin lukioon menevin,
Mikä ihmeen äö?
Sinun äo on selvästi 50 pistettä alle keskiarvon. Tutkituta nyt itsesi ensimmäiseksi.
Ala-apuviiva onkin täydet 10 pistettä. Hah, jos tajusit?
Virolaiset, puolalaiset, ties ketkä hoitavat esimerkiksi rakennushommat, silläaikaa kun täkäläiset pilkkaavat ammattiopistoissa opiskelevia ja sieltä valmistuvia. Pitääkö tämän maan bruttokansantuote painua vielä syvempiin liejuihin ennekuin täällä ymmärretään jokaisen nuoren ammattitaidot? Vai akateemisuusko pelastaisi banaanitasavallaksi muuttumisen? Herätkää pölhöt!
Tyhmät ihmiset hakeutuvat vain useammin amikseen.
Pitäisikö amiksen käyneet ihmiset aina automaattisesti pakkosteriloida, että eivät levittäisi sen enempää tyhmyyttä aiheuttavia geenejä? Eihän ampiaispesässäkään työläiset lisäänny. Se tehtävä kuuluu kuningattarelle. Meilläkin pitäisi yhteiskunnassa olla sellainen laki, että vain parhaimmat tohtoristutkinnon suorittaneet miehet saisivat siittää jälkeläisiä. Se tulisi tehdä heille mahdollisimman helpoksi. Tulisi sallia moniavioisuus rikkaille ja koulutetuille ja joka päivä kuljetuspalvelu toisi yliopiston suorittaneen tohtorin ovelle uuden naisen paksuksi pistettäväksi. Ei menisi kovin pitkään, kun Suomen kansallinen äo nousisi pilviin. Niinhän myös mm. juutalaisesa traditiossa tyypillisesti korkeassa asemassa olevat rabbit tekivät hankkivat monta vaimoa ja tekivät näiden kanssa runsaasti jälkeläisiä. Painopiste lisääntymisessä oli juutalaisessa traditiossa oppineilla. Tänä päivänä juutalaiset kahmivat eniten Nobeleita. Luulisi Soinin ainakin kannattavan samankaltaista eugeniikkaohjelmaa Suomeen, kun kerta noita liuhupartoja niin on ilmoittanut ihailevansa.
Toivottavasti vessanpönttöön tekemät ulosteet sujahtuisivat upeille kaakeleillesi, keittiön sähkövempaimet antaisivat oikein kunnon tällit munaskuita myöten, ikkunat huurtuisivat, asuntosi homehtuisi vihreäksi, ja niin edelleen. Siis rakenna itse, sinä tohtori asumuksesi, tyhjennä paskakaivosi lietteet ja miten on ruokasi? Ihmiset, joita ei ole steriloitu, ovat kasvattaneet lapsistaan viljelijöitä tuottamaan ruokaa..
Olet todella tyhmä, tyhmääkin tyhmempi...anna minun kaikenlaista kest... : (
tutkimusten mukaan oppimisvaikeuksista kärsivät apukoululapset tulevat suhteettomissa määrin työläisperheistä, että se siitä. huonot geenit siihen on syynä eikä mikään muu, vaikka sinä komukka yrität geenien merkitystä kovin kiistää.
Juu moon kyl nähny useemmassakin firmassa et kuin näppäriä käsistään on noi yliopisto opiskelijat kun on ollu nois harjottelijoina!? :/
Ihmettelen osaaks ne pyyhkiä viel ees persettään ite?
Mä en ainaka ostais taloo jonka on rakentanu joku yliopisto-pelle! :/
Varmaa sortuis ekassa syysmyrskyssä?
Onnex suomalaiset naiset tekee lapsii enemmän ja enemmän mamujen kaa, ku niil on hyvä keenipooli.
Näin se älykkyyski nousee suomess.
joku amislähihoitaja tai merkonomi sitten osaisi rakentaa paremmin talon kuin vaikka biokemian professori?
kyllä minä ainakin taloon asettuisin, joka olisi biokemistin rakentama ennemmin kuin jonkun vähäisemmän äo:n merkonomin. talon rakentamisen opettelu sujuisi sitäpaitsi tyypilliseltä tohtoritla varmasti paljon lyhyemmässä ajassa kuin jotlain amispelleltä. virheitä tulisi myös vähemmän, kun on korkeampi äo ja osaa huomioida asioita paremmin.
myös Israel ja USA-vihasta.
"ainoat mikä kiinnostaa on viina tupakka ja karvakolmio" Olen varakas akateeminen, hyvässä työssä ja omistan kaiken mitä kuvitella voi. Minulla ihan samat kiinnostuksen aiheet kuin amiksilla.
Onneksi lukion valitsee nykyisin pienen pieni osa nuorista.
Amiksesta tulee melkein ammattilaisia, jotka pelkoa tuntematta, ammattitaidolla myöhemmin rakentavat suomalaista yhteiskuntaa ja hyvinvointia.
Kunnia ja ylistys heille, yhteiskunnan pelastajille.
"Lunta p askahuusin katolla" näyttää vieläkin pitävän paikkansa.
Kyllä siinä vähän on ideaa että panohommiin saisi ryhtyä vasta kun on ensimmäinen milli tienattu, meinaan ei olisi amisäpäriä liimaputkilot sieraimissa ostarin kongeissa pyörimässä ja kunniallisia ihmisiä hättyyttelemäsä.
Parempi se amistodistuskin, kun lukion reaalin improbatur, jolla ei pääse kuin rahalla johku ameriikkalaiseen oppilaitokseen? :)
Huonollakin amis tokarilla pääsee sentään yksityiselle sektorille töihin pitistämään kansantaloutta, eikä tartte ikäänsä loisia julkisella sektorilla veronmaksajien rasitteena! :/
Tiedän ihmisiä jotka perustavat suurperheitä vaikka heillä on vain APUkoulu käytynä, jos edes sitäkään.
Köyhät muuhun pystykään kuin nussimaan toisiaan.
Vain paremmalla aineksella tulee olla oikeus lisääntyä!
Koksü-jugendin überstubidführer: "HEIL Stubbler!"
Onneksi suurin osa opiskelijoista valitsee muun opiskelu paikan kuin lukion. Niin ne ajat muuttuu. Lukiossa ei enää opi mitään hyödyllistä.