Nyt TV seiska ja Ojares

Olisi jo aika

Tuokaa viimein esille nämä "parantuneet" Pirkon, Paavon, Herzogin ym. julistajien tilaisuuksissa. Vuosia on jo näitä esitetty TV 7 kanavalla. Lääkärit Rantanen, Reinikainen ja Räsänen tulkaa nyt esiin ja tuokaa todistetusti näitä parantuneita esille, kerran näistä jaksatte höpöttää.

5

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ?????

      mikä sul on ongelma?

    • Opi ja julista itse

      Olen rukousapua saanut jo v.1990 Jalovaaran/Juntusen tilaisuudessa. Sitä ennenkin on elämäni ollut monen rukouksen kohde, vaikka en itse sitä täysin tajunnut. Elettiin vielä normaalia sodanjälkeistä aikaa, jolloin usko Jumalaan oli itsestään selvyys, koska Jumalan johdatus tiedettiin väkeväksi sodassa. Läheisiä on paljon rukousapua saaneita. Tiedätkö, että rukousapu tulee rukouksesta ja rukousapua hakeva saakin suurimman avun johdatuksessaan pelastukseen. Siis tuntemaan Jeesuksen tie totuus ja elämä. Saadakseen Pyhän Hengen johdatus lopuksi elämäänsä. Tekemään parannus ja kääntyminen Jeesuksen seuraajaksi. Tuntemaan totuus.

      "Etsikään ensin Jumalan valtakuntaa, niin kaikki tämä teille annetaan" - ennenkaikkea hengellinen parantuminen, mutta myös fyysinen. Myös jäsenemme kuluu - sekin kuuluu ihmisyyteen.

    • Erästelijä

      sodan jälkeiseltä ajalta 1990
      mikä sota täällä käytiin 1980 luvulla
      oliko kyseessä Eräs sota?

      • mitä etsit?

        Mikä sulla on ongelmana?


      • kristusnazi

        Ongelma=eräs/eräänä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17355
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12333
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6101
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4930
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      22
      3593
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3086
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      31
      2435
    Aihe