Berliini toukokuussa

1945..

Uskoisin et meillä olis vähemmän velkaa, jos toi kaupunki olis tuhottu kokonaan?


https://www.youtube.com/watch?v=wP_PRwiRkmw
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Uskompa että siinä tapauksessa sinä olisit syntynyt alkeellisessa kolhoosi synnytystuvassa Omskin seutuvilla...

Äänestä

Tuskin vain.... historiaa olisi voinut muuttaa sen verran, et jo syntymättömät merkelit olisi keskeytettävä..


Historiasta sen verran, et oli luojan lykky, ettei murha-marski nazi kätyreineen voittanut sotaa.


Meikä taitaa ilmottautua vapaaehtoiseks Putinin armeijaan, pääsee meikäkin tutustuun Berliiniiin... :)

Tehdäänkö Merkelin alushousuista hyrrilippu?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


achtung? kirjoitti:

1945..

Uskoisin et meillä olis vähemmän velkaa, jos toi kaupunki olis tuhottu kokonaan?


https://www.youtube.com/watch?v=wP_PRwiRkmw

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu