Ukraina teloituttanut aseistakieltäytyjiä ?

Miljonääri Poro-shenko uhraa "vapaasti" nuorten ukrainalaisten verta - mitään järkeä ?

Mitä hän itse saa ja paljonko; EU:n itälaajentumisesta ? Venäjää vastaan on turha käydä, mutta yhteistyö tuottaa hedelmiä - sen tiedämme me suomalaiset !
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Poro luulee EUn maksavan hänen sodankäyntinsä. Ja tietysti EU maksaakin ja korottaa kansalaisten veroja. Tietääkseni EUn pankit ovat niin huonossa kunnossa, että tokkopa niiltä riittää rahaa kokonaiseen turhan sodan maksamiseen. USA ei maksa mitään, joten se pyrkii vain köyhdyttämään EUta.

Äänestä

MITÄ TAAS VALEHTELET!!!!!
Sinnehän jonotetaan että pääsis taistelemaan Ukrainan puolesta, ei kaikki ole niin vässyköitä kuin putinlandiassa ovat

Äänestä
  • Ne rääpäleet teurastetaan kaupunkisodassa. Ei ole mikään bidnikki!

    Äänestä

  • resupekat kirjoitti:

    Ne rääpäleet teurastetaan kaupunkisodassa. Ei ole mikään bidnikki!

    Anteeksi "tyhmyyteni" mutta mitä tarkoittaa bidnikki???
    Tai ehkäpä se tyhmyys löytyykin sieltä päästä!

    Äänestä

Ukraina ei todellakaan ole teloittanut aseistakieltäytyjiä.
Venäjä sitä tekee.
Ukrainalla on tarjolla niin paljon vaapaaehtoisia taistelijoita, ettei se voi ottaa kaikkia edes vastaan. Mitä syytä siis olisi teloittaa kieltäytyjiä?
Koko juttu on kaltaistesi Putlerin perseennuolijoiden keksintöä.
Tee itsellesi jotain!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paasikivi- Väyrynen kirjoitti:

Miljonääri Poro-shenko uhraa "vapaasti" nuorten ukrainalaisten verta - mitään järkeä ?

Mitä hän itse saa ja paljonko; EU:n itälaajentumisesta ? Venäjää vastaan on turha käydä, mutta yhteistyö tuottaa hedelmiä - sen tiedämme me suomalaiset !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu