En tiedä onko tämä nyt oikea paikka kysyä tätä. Ihmettelen toisen ihmisen seksuaalista hyväksikäyttöä eli miksi niin tapahtuu ja mitä iloa siitä on tekijälle. Onko hyväksikäytössä aina kysymys siitä, että haluaa kiihottua itse vai voiko olla muitakin syitä. Esimerkiksi sadisti voi nauttia ainoastaan aiheuttamastaan nöyryyttämisestä ja saa siitä tyydytystä. Voiko sellainen ihminen esimerkiksi vain haluta satuttaa seksuaalisessa mielessä ja nauttia vallan tuntteesta.
Toisen ihmisen hyväksikäyttö
1
367
Vastaukset
- totta 1
kysyvä ei tieltä eksy.
Toisen ihmisen hyväksikäyttö on aina sairaus onko kyseessä seksi tai muu hyväksikäyttö. En pidä hyväksyttävänä hyväksikäyttöä missään mielessä.
Seksiä tulee harrastaa siten että haluaa antaa eikä ottaa. Seksi on sen verran arvokas asia että sitä ei pidä pilata itsekkäällä halulla. Seksi on parhaimmillaan silloin kun siitä nauttii molemmat. Seksiä ei tule tinkiä toista tekemään jotain vaan seksin tulee tapahtua aina toista kunnioittaen yhteisellä tavalla yhteiseksi iloksi.
Seksi on parhaimmillaan silloin kun se on sinetti yhteiseksi iloksi rakkaudelle eli (me rakastamme toisiamme ikuisesti).
Seksin pitää tukea rakkauden ajatuksia jolloin siitä tulee kantava voima parisuhteelle.
Pelkkä tekniikka ei ole seksin parhaita puolia vaan kuuluu alimpaan kategoriaan ilman tunteita ja kohdentuu vain tavaraan joka on pelkkä pakollinen kohde millä sinänsä ei ole merkitystä eikä anna mitään laadukasta nautintoa. Voisiko sanoa että pakkomielteinen seksi sitä on tehtävä kun "kulttuuri" ja yleinen tapa vaatii).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942583- 196990
- 55782
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119703- 51602
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15526- 51525
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494- 55485
- 40484