Päätin tuossa että

jos Suomi on joskus Naton liittolainen ja usan sotilaita alkaa tulemaan Suomeen. Ajon liittyä heitä vastaan operoituhin ns. partisaanijoukkoihin. Sissitoimintaa. Saa liittyä mukaan, jos..jokupäivä näemme marinetit Suomessa sotatoimissa.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Noh, ei haittaa.
Tää Suomi kun ei nääs ole sinun kotimaasi kremliini.

Äänestä
  • Yhtä wähän, kun se on yhdenkään usa marinetin.

    Äänestä

Tiedetään !

Äänestä
  • Voisin kyllä mielummin lähteä vaikka Kuubaan, kun samalla suomilainen vuodattaa kyyneltä ja verta EUSAnsa tähden.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rk ja muovilapio kirjoitti:

jos Suomi on joskus Naton liittolainen ja usan sotilaita alkaa tulemaan Suomeen. Ajon liittyä heitä vastaan operoituhin ns. partisaanijoukkoihin. Sissitoimintaa. Saa liittyä mukaan, jos..jokupäivä näemme marinetit Suomessa sotatoimissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu