Sitten kun suomi miehitetään, niin EU kokoontuu hätäkokoukseen ja päättää määrätä tusinan verran oligarkkeja matkustus kieltoon EUn alueelle. Se oli sitten siinä. Näin totesi joki viisaampi ja niin minäkin. Että lopettakaa tuo ryssän ainainen suuteleminen, ei NATO vastustajille yhtään sen paremmin käy kuin sen puolustajillekaan, meinaan sitten kun ryssän tankit vyöryy tänne. Voi taivahan talikynttilät tätä yksinkertaisuutta! 30 luvulla jopa jotkut amerikansuomalaisetkin reissasivat Stalinin onnelaan ja ei muuta kuin pää poikki. Kyllähän putinlandiaan nytkin pääsee. Tervemenoa!
NATOon ja heti
natotar
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Silmät ummessa NATOon ???
Siithän soppa syntyy,kun lama-ajan työttömyys luvut kaksinkertaistuvat Venäjän kauppasuhteiden loppumisen takia.
Venäjäpeikkoa pelätään,ehkäpä liiallisen mediakamppanja pelottelun seurauksena???
Viimeisen 70.vuoden aikana Venäjä olisi kerennyt hyökätä moneen kertaan maahamme,muttei ole sitä vielä tehnyt.
Miten tällä hetkellä venäjä olisi hyökkäämäsää maahamme,vaikka heillä on kotimaassaan tarpeeksi huolia ja murheita hoidettavana.
Eivät Venäjän huolet poistu hyökkäämällä naapurimaihin,heillä ei ole resursseja laajamittaiseen sotaan.
NATOpropagandaa, Venäjän uhittelu on mediapeikon sanelemaa.
Natomaihin pääsee myös. Viro on tossa ihan vieressä. Antaa vetää vaan Nato-onnelaan.
Järkipuhetta. Ryssän tankit jyrää Natovastustajat muusiksi. Aivot ja Suolet murskaantuu. Vai aiotteko natovastustajat pysäyttää Venäjän fasistiarmeijan heiluttamalla Natovastaisia lippuja. Buahahaa.
Vain Nato takaa rauhan.