Olen tulossa helsinkiin tälläviikolla ja kirpputoreja kiinnostaisi kierrellä, joten osaisiko joku kertoa missä kirppiksillä siellä kannattaa käydä? Lähinnä siis nuorten/aikuisten naisten hyväkuntoiset merkkivaatteet/kengät kiinnostaa.
Vastaukset 3
- lomalainen
Kai joku tietää??
- on se helppoo
kirppikset toimivat yleensä sekatavarakauppa periaatteella, että melkein mitä vaan voi myydä, kun paikan lunastaa. millään kirppiksellä ei ole tällästä sääntöä, että vaan merkkivaatteita myydään. kun myyjät ja tavarat vaihtuvat viikottain, periaatteessa missä tahansa voi tehdä löydön. eli googletin käteen ja hakusanat kirpputori ja helsinki, sitten vaan kierrät ne mestat läpi ja etsit ja tongit, josko sulle löytyis jotain.
- kirppiskiertäjä
Käypä ihmeessä Vermon kirppiksellä Leppävaarassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2951205Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3061123Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50948- 87904
- 106899
- 101869
- 109725
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3577Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh12559