Pnon ruokaravintolat?

Nyt löytyy ainakin 4 suomalais-virolais-venäläisvahvistettua lounasruokapaikkaa eli Ezzo, Parooni, Speranza ja Parkanon hovi; 2 kebabberiaa Ege's ja Miranda ja 1 hampurilaisketju nimeltään Hese. Eikö täällä eksoottisempi sapuska myy? Eli galluppia pukkaa... Minkälaisen ravintolan sinä tänne haluaisit Pnoon?

Voin itse aloittaa: AASIALAINEN RAVINTOLA.
6370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos jätetään kumminki koirat, sammakot ja pääskysen pesät rauhaan ja syödään sikaa

Äänestä
  • Kebabliha on kylläkin nautaa (Suomessa) tai lammasta (Turkissa ja muualla)... ;)

    Äänestä

Parkano kuihtuu ja Ikaalinen kasvaa, muuta sääki ny ihmeessä rajan toiselle puolelle

Äänestä
  • Parkano = Ikaalinen eli kummassakaan ei ole mitään, joten jos lähtö tulee, niin kauas ja isompiin ympyröihin ;)

    Äänestä

Suomalaista ruokaahan noista kaikista kuitenkin saanee, lounasta ainakin, vaikka omistajat eivät supisuomalaisia olisikaan. Mukavasti ruokapaikkoja kyllä tällä hetkellä Parkanossa, viikonloppupaikka Piiloa en ole vielä testannut mutta kuuleman mukaan hyvää pikkusapuskaa. Parkanon hovissa monipuolista lounasruokaa ja runsas salaattipöytä. Paroonissa huippu a' la cartelista ja sieltä ei koskaan ole pettyneenä tarvinnut lähteä. Ezzossa käytiin lounasajan ulkopuolella ja vähän häiritsi kun myyjä ja kokki (nuoria tyttöjä) olivat molemmat etuoven edessä tupakalla.. Upea paikka sinänsä, lounaasta ei kokemusta, palvelusta ei jäänyt hirveän hyvä kuva. Ei tee mieli syödä mitään kun näkee kokin polttavan tupakkaa, valitettavasti.

Tämähän meni nyt hieman ohi aiheen, mutta pointtina siis se, että mielestäni riittävästi ruokapaikkoja näin pieneen paikkakuntaan, erikoisemmat ravintolat ei mielestäni täällä pärjäisi. Kannatetaan nykyisiä!

Äänestä

Samaa mieltä tuosta tupakasta eräänkin pitserian oven pielessä kokki on melkein aina tupakalla kun ajaa katua ohi ei oikein innosta. Sukulaa tarvittaisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tastebuds kirjoitti:

Nyt löytyy ainakin 4 suomalais-virolais-venäläisvahvistettua lounasruokapaikkaa eli Ezzo, Parooni, Speranza ja Parkanon hovi; 2 kebabberiaa Ege's ja Miranda ja 1 hampurilaisketju nimeltään Hese. Eikö täällä eksoottisempi sapuska myy? Eli galluppia pukkaa... Minkälaisen ravintolan sinä tänne haluaisit Pnoon?

Voin itse aloittaa: AASIALAINEN RAVINTOLA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu