Vihdoinkin Suomi ottaa päättäväisen askeleen LÄNSIMAIDEN JOUKKOON! Putleristit, voitte paistakaa itsenne suolattomassa voissa.
NATO-ISÄNTÄSOPIMUS!
Antiputler
20134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Nyt eletään jännittäviä aikoja.
Hyökkääkö Venäjä ennen kuin sopimus astuu voimaan? Naapurilla on nyt hätä, putinisteilla on jo lusikallinen housuissa.
Suomen laillinen hallitus on käyttänyt laillista päätösvaltaansa. Kiitos Suomen vapauden puolesta.
Suomen laillinen hallitus on käyttänyt valtaansa perustuslakimme
rikkomiseen.
http://anttipesonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/23006-suomesta-tulee-eu-valtion-osavaltio-vastoin-maamme-perustuslakia
http://mattiantero.puheenvuoro.uusisuomi.fi/136819-eun-napit-irti-suomen-perustuslaista
http://riikkasoyring.puheenvuoro.uusisuomi.fi/62970-valtiopetos-on-tapahtunut-tosiasia
____________________
Tässä vain muutama linkki, näitä riittää, miksi siis kukaan ei nosta
kanteita ?
Ymmärtääkseni se on lakivaliokunnan tehtävä,
http://web.eduskunta.fi/Resource.phx/valiokunnat/valiokunta-lav01/index.htx?subpage=jasenet&te=lav01
Entä oikeuskansleri,oikeusasiamies,
onko kaikki maksettu vaikenemaan?
Suunta on ylöspäin.
Vapaus meni jo silloin,kun liityttiin EU:hun,sieltä nyt heilutellaan meille tahtipuikkoa ja ilmeisesti painostetaan tekemään sopimuksia.
Itselläsi on kanansulka persiissä.
Noin puhuu mies jolla on koko kana pesiissään
siis persiissään..
meillä on jostain kummasta syystä sellainen harhaluulo et jos maailman sota tulis ni nato vois jotenki suojella, luultavasti perustuu siihen et mielikuvaan että soditaan mettissä pyssyjen ja kenttälapion kaa niiku sillon vuonna miekka ja kilpi
Ei ole mitään harhaluuloja, paitsi venäläismielisillä imperialisteilla.
selvästi sulla on pahoja harhaluuloja, mee hoitoon
Nyt on saatu sensaatiomainen aito valokuva ryssävihaan sairastuneesta Nato kiimaisesta putteri pelkosiesta lahtarista karjalan männyn takana lymyilemässä!!!
http://4.bp.blogspot.com/_N4Gf9Pc5FsA/Si7E3XuisqI/AAAAAAAAAR4/eDVTWRT7Z3o/s320/golum.jpg
Sehän on sinun tai idolisi Putlerin natofobinen kuva. Puu on Uralin pihlaja.
>>Tuki pitää sisällään muun muassa yksiköille toimitettavan ruoka- ja polttoainehuollon.>>
näinköhän tuollaisen takia olisi sopimusta tarvinnut tehdä..
no ei siinä mitään, minä ajattelin kanssa tehdä jarkon kanssa isäntämaasopimuksen. jarkko saa meillä käydessään ottaa jääkaapista makkaraa ja kaljaa ja minä saan jarkolla käydessä käyttää sen muijaa..
Esimerkiksi Pakistanissa on tehty hyökkäyksiä USA:n/Naton huoltokuljetuksin, eikä USA ole isompaa rytinää siitä aloittanut.
Eli vähän epäilen, että tuossa isäntämaasopimuksessa on kaikki se huono asia, minkä takia Venäjä ei tykkää Suomen Nato-jäsenyydestä, muttei mitään turvalisää kuitenkaan.
En siis ole Suomen Nato-jäsenyyttä vastaan, vaan ihan ensimmäiseksi Venäjältä olisi pitänyt tiedustella sen valtaamien Suomen alueiden palauttamisesta sillä sopimuksella, ettei Suomi liity Natoon. Jopa vain 100 vuoden jatkettavissa oleva puoli-ilmanen vuokrasopimuskin olisi mielestäni riittänyt hinnaksi liittoutumattomuudellemme. Meistähän tulisi öljy- ja kaasuvaltio.
Voihan tuota olla tiedusteltukin, vaan ei ole ollut Venäjä innostunut asiasta. Niin parempi olisi liittyä suoraan Natoon kuin tehdä tuollaisia puolikassopimuksia, jotka saattavat maksimoida haitat ilman isompaa hyötyä meille.
Ajatellaanpas vaikka tilannetta, jos syntyy kähinä Naton ja Venäjän välilä. Suomessa olevat Naton käyttöönkin tarkoitetut huoltovarastot tms. olisivat sotilaallisesti laillinen kohde. Tilanteesta riippuen Nato voisi sietää tuollaiset menetykset antamatta meille ilmasuojaa tai mitään muutakaan sotilaallista apua.
Jos taas olisimme Naton jäseniä, niin varmasti olisi jotain suojaakin tarjolla.
Poliitikkomme eivät vain osaa. Puolinaisuuksiin on tyytyminen.
Tuleeko tässä isäntäsopimuksessakin se raiskauslupa ameriikan sotilaille? Maailmallahan nato soltut raiskailevat nuoria tyttöjä syytesuojan turvin.
Heh heh... Ihan itsekö tuon keksit? Jos raiskaukset sua kiinnostavat, niin kannattaa tutustua siihen mitä tapahtui Berliinin valtauksessa - punasotilaat raiskasivat ja tappoivat noin 2 miljoonaa saksalaista naista ja lasta, Stalinin siunauksella.
Apua ei tule lännestä. Kuten kuvittelet.
http://ennustuksia.com/2014/06/13/norjalaiskalastajan-nakyja/
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=11538