Räty ihmettelee

Laura Räty SK:lle: ”En tiedä, miksi minut valittiin ministeriksi”

Vastaus:
Uusi maailmanjärjestys ala USA ja Stubb

http://m.iltalehti.fi/uutiset/2014082918614421_uu.shtml
874
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hänen valittiin juuri sen pätemättömyyden vuoksi.

Tuollainen pätemätön on SUURESSA kiitollisuuden velassa ja täys orja kaikille pyynnöille.
Häntä voidaan jopa pelotella ja aina toimii.

Jos hän osoittaa kasvun tai oman tahdon merkkejä, hänet voidaan uhrata keksimällä tai livauttamalla jokin ilkeämileinen "pahuus", jolloin yleinen mielipide "syöksee" rötöstelijän kannatuslukemien pakkaspuolelle.

Jolloin stubelille tulee "pakotus" ja hyvä tekosyy irtisanoa tottelemattomaksi kasvanut ministerin ketku.

Näin tehdään orjia - stubin ja kataisen suomessa.

kokoomuslaiset:
te olette kaikki yhtä suuria pellejä ja kelvottomia johtamaan tätä maata.

räty on pelinappula muiden joukossa
mutta hän tuhoaa samalla oma uransa

käteis/stubeilla se ei tunnu missään kunhan oma maine ja pallkatulo kasvaa

OLEN SANONUT TÄMÄN ENNENKIN
kaikki jotka tekevät yhteisytötä kokkareiden kanssa= saavat puukkoa selkäänsä ennemmin tai myöhemmin

Äänestä

No, jos ihmettelee itse eikö voinut kieltäytyä? Taisi olla se ahneus syynä?
Että silleen.

Äänestä
  • Kyllä minäkin ottaisin vastaan hyvän duunin ihan rahan takia. Ja verot maksaisin ihan lain mukaisella veronkierrolla. Kirkostakin erosin vaan veron takia.
    Olen kunnon kansalainen minäkin!

    Äänestä

Stubbi on vaarallinen liskomies, joka valitsee siulunkumppaneitaan kuten tämän liskonaisen.

Äänestä

Uskon että Rädyn epäeettiset hankeet oli tarkoituskin tuoda julki, uskoakseni monet muut "Rädyt" korjaavat nyt toimintaansa jotka joka oli tarkoitus.

Äänestä

Sote ratkaisun vuoksi.

Äänestä

Pitihän se saada yksityisten lääkäriasemien edustaja pitämään niiden puolta.
Sairastaminen pitää saada Suomessa maksamaan maltaita. Fantastista,
Hei me tienataan tällä. Että silleen.

Äänestä

Räty antoi nykyajan suunnattomalle ahneudelle ja moraalittomuudelle kasvot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eliitin uhri kirjoitti:

Laura Räty SK:lle: ”En tiedä, miksi minut valittiin ministeriksi”

Vastaus:
Uusi maailmanjärjestys ala USA ja Stubb

http://m.iltalehti.fi/uutiset/2014082918614421_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu