tälle palstalle on tarkoitus kerätä ihmisten kokemuksia poliisien toiminnasta. Lähinnä heidän tekemistään vääryyksistä. On ilmeisen selvää että tällä hetkellä Suomen poliisit käyttävät ns. oman käden oikeuksia eivätkä toimi lakien mukaan, kuuntelevat ihmisten puheluja ilman oikeuden päätöstä, vainoavat ihmisiä ilman todellista syytä, sekä muutoinkin harjoittavat heidän ammattiryhmälleen kuulumatonta toimintaa. Siihen tulisi puuttua ja siksi olisi hyvä kerätä listaa asioista ja toimittaa ne sitten eteenpäin.
vääryydet
marjut kivimäki
9142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"Poliisi
Keskustele poliiseista ja poliisin toiminnasta."
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3766
http://www.poliisirikollisena.wordpress.fi
Tuo on toinen hyvä sivusto poliisin ihmisoikeus-, omaisuus-, väkivalta- ym. rikoksista.
Rehellinen poliisi on satuolento.
En muista mitään, kun tuli pampusta päähän...
Minulta varastettiin lisäkaukovalot ja poliisi pamputti minuakin .
Hyvinkäällä poliisi oli hajoittamassa hulikaanien ryhmää ja samassa yhteydessä sain tyttökavarini kanssa siitä ohikulkiessani pampusta niin että tuli paikkausmatka lasarettiin.
En muista yhtäkään kertaa etteikö olisi ollut harmia oikeus/ja/ järjestysvallan takia.
Käräjille minut on haastettu todistajaksi siten että kulut on pitänyt maksaa omasta pussista.
Käräjille piti mennä uhkasakon välttämiseksi.
Korostan etten ole tehnyt itse mitään laitonta näissä yhteyksissä.
Vuokralla asuessani on poliisinaapurini häirinnyt ja uhkaillut niin paljon että piti vaihtaa asuntoa.
Poliisia silti kannatan mikäli he toimivat niinkuin on tarkoitettukin.
Eihän se ole pahinta jos syyttömästi kärsii. Se olisi vihonviimeistä jos on syyllinen rikoksiin vaikkei jäisi kiinnikään.
Mutta kuten edellä kerroin, positiiviset omakohtaiset kokemukset poliisista odottavat minulla vielä ilmaantumistaan.
poliisi toimii aina parhaan sen hetkisen tiedon varassa, gang stalking on vielä uutta tietoa heille vaikka on teoriassa mahdollista että jotkut heistä osallistuvat
moni on kertonut että puhelinkuunteluun liittyy järjestelmällinen tärkeiden puheluiden katkeilu, jota kuuntelulla ei voisi tehdä. tämä todistaa sen ettei poliisilla tai supolla (trollien väite) ole siihen mitään osaa, lisäksi olisi mahdotonta hakea lupaa jatkuvasti eri ihmisten kyttäämiseen. sen sijaan operaattorin järjestelmään pääsee joku käsiksi, gangstalkkaajat
huutonaurua typerälle kommentille! urpot tutkii rekisteristä kaikki tiedot tuttavistaan, vihamiehistään, naapureistaa jne. näistähän on jo näyttöä mm. urheiluskandaalien aikoina. ei siis ole mitään perusteltua syytä uskoa, etteivät olisi muutoinkin epäasiallisia ja epärehellisiä nilkkejä.
joten - älä viitti suoltaa tuubaasi !
poliisilla ja muilla viranomaisilla on tosi perusteellinen omavalvonta joten en usko sinua
Joka paikassa on aukot jotka vuotavat. Jos ajatellaan että virastossa on joku valvonta syteemi ja sitä valvoo vaikka viraston omat tekut, hehän voivat olla stalkkareita ja siten homma kusee eikä kukaan tiedä totuutta. Aukotonta systeemiä ei ole olemassakaan eikä rehellisiä poliisisetiä....
kuten on nähty niin väärinkäytöksistä jaetaan potkuja joten rehellisyyttä siellä on