Hyvät debatti-ihmiset!
On hyvä että palsta elää ja että uusia aiheita syntyy ja keskustelu kulkee.
Mutta huomatkaa millä palstalla te olette. Tämä siis on ATEISMI-palsta jossa keskustellaan ateismista, ja tietysti ateismista vastaan deismi/teismistä.
Postin äsken jonkun Putin-aiheisen aloituksen syystä että se ei millään kuulunut tänne.
Keskustelu homoseksuaalisuudesta voi jopa sivuraiteena kuuluakin mutta tuollainen militantti gayvastainen käytös poistetaan myös. Se kuuluu myös jonnekin muualle.
Huomatkaa millä palstalla olette!
24
204
Vastaukset
- FUCKIFUUU
Sensuuri iskee kun puunhalaajat saavat seriffin merkit.
Ei ole kysymys sensuurista.
Jos aloitus koskee Vladimir Putinin oikeuksista hyökätä Ukrainaan ja kommentit ovat sitä luokkaa että "hyvä kun homoseksuaalit saavat kyytiä" niin se ei tänne kuulu.faust72 kirjoitti:
Ei ole kysymys sensuurista.
Jos aloitus koskee Vladimir Putinin oikeuksista hyökätä Ukrainaan ja kommentit ovat sitä luokkaa että "hyvä kun homoseksuaalit saavat kyytiä" niin se ei tänne kuulu.Juuri näin.
"Sensuuri iskee kun puunhalaajat saavat seriffin merkit."
Annahan kun arvaan... maanantaisin lähetät Hesarin mielipidesivulle taatusti todenmukaisen kirjoituksen siitä miten ateistit vainoavat Kristittyjä ja torstaisin Hesarin toimitukselle katkeran haukkumakirjeen siitä, ettei lehti taaskaan julkaissut taatusti todenmukaista kirjoitusta siitä miten ateistit vainoavat Kristittyjä.
Suo24:llä on yhtä lailla oikeus poistaa asiattomuuksia kuin (esimerkiksi) sanomalehdilläkin.
- hah.....hah
Palstalle enemmän luotseja......kuusi olisi jo hyvä määrä.
- positiivinen palaute
Nykytilanne on erittäin hyvä.
- Minua se ei kiinosta
positiivinen palaute kirjoitti:
Nykytilanne on erittäin hyvä.
Palsta on matkalla unholaan, saatte kiittää siitä vielä luotsejanne
Minua se ei kiinosta kirjoitti:
Palsta on matkalla unholaan, saatte kiittää siitä vielä luotsejanne
Tuskin on eikä olekaan.
Jos näin kuitenkin olisi, olisi se vaihtoehto kenties aivan hyvä. Jos palstan suosio loppuu siihen, että epäasialliset kirjoitukset poistetaan, niin sitten saa loppua. Mielestäni palstan taso on viimepäivinä noussut huomattavasti paremmaksi, kun pari pahinta trollia ei saa enää ääntään kuuluviin.
Vai voitko kertoa, mitä poistoja on tehty epäasiallisin perustein?- onko surun aika?
Minua se ei kiinosta kirjoitti:
Palsta on matkalla unholaan, saatte kiittää siitä vielä luotsejanne
yhyy, menetämmekö yhden uskovaisen trollin....
Minua se ei kiinosta kirjoitti:
Palsta on matkalla unholaan, saatte kiittää siitä vielä luotsejanne
Niin, olen seuraillut tätä palstaa enemmän ja vähemmän jo noin kymmenen vuotta ja koko sen ajan tätä on ennustettu kuolevaksi palstaksi.
Jeesuksenkin pikaista tuloa on ennusteltu jo pari tuhatta vuotta.
Kumpikaan ei todennäköisesti tule tapahtumaan, joten jatkakaamme rauhassa entiseen malliin. :)Minua se ei kiinosta kirjoitti:
Palsta on matkalla unholaan, saatte kiittää siitä vielä luotsejanne
"Palsta on matkalla unholaan, saatte kiittää siitä vielä luotsejanne"
Sekin on parempi kuin kaltaistesi trollien mellastaminen. Sinä vain kitiset, kun häiriköintisi on vaikeutunut. Mysteeriksi vain jää, miksi trollata alun alkaenkaan...- sorttis
ertert kirjoitti:
"Palsta on matkalla unholaan, saatte kiittää siitä vielä luotsejanne"
Sekin on parempi kuin kaltaistesi trollien mellastaminen. Sinä vain kitiset, kun häiriköintisi on vaikeutunut. Mysteeriksi vain jää, miksi trollata alun alkaenkaan...Eh... oliko täällä vielä joku joka ei vielä muka tiedä SINUN olevan trolli?
"Jos palstan suosio loppuu siihen, että epäasialliset kirjoitukset poistetaan, niin sitten saa loppua."
Tästä olen agnoskepon kanssa samaa mieltä.On oikein poistaa viestit, jotka eivät todellakaan tänne kuulu.
Hienoa, että palsta on saanut ihmisiä jotka asiasta huolehtivat.- entäs huomenna?
Pian saatte heilua kolme sefiä keskenänne. No teillähän on aikaa!
"Pian saatte heilua kolme sefiä keskenänne. No teillähän on aikaa! "
Niin niin ja maailmanloppu tulee ihan kohta aivan varmasti...- åokjhnåu
Jos sinä lähdet palstalta, taso luultavasti vain paranee. Muilla ei tunnu olevan mitään lutsien linjaa vastaan.
- hyvä huomio
Ilman tätä ketjua emme huomaisikaan :-D
Tästä on hyvä aina aika-ajoin muistuttaa. Joskus huomaan itsekin puhuvani kaukaa ohi palstan aiheesta, koska on helppo harhautua ajattelemaan, että "ateistina kaikki mielipiteeni liittyvät palstan teemaan"... mikä tietysti ei pidä läheskään aina paikkansa :)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011059- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648