Huudetaanko Natoa vai EU:ta avuksi. Porolla tuskin hartiat riittää.
Poro uhkailee täysmittaisella sodalla
Selän takaa
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Poro on tullut hulluksi. Se kuvittelee, että Nato ja EU tulevat avuksi. Varsinkin kun USAlla on oma ISIS-operaationsa pommituksineen. Eikä EUlla ole rahaa maksaa edes maataloustukiaisiaan. Ja paras on Puolan jatkaa omenien viljelyään. Muutahan myytävää ei Puolalla ole. Ja Puolan omenia ei osta kukaan muu EUn kansalaisparat.
Poron natsiyhteyksiä ei vielä ole julkaistu eikä edes kunnolla tutkittu.
Ja desantti keskustelee tässäkin yksikseen..........
Siellä Ukrainassa ei ole muia fasisteja natseja kuin venäjältä = kotimaastasi tulleita putlerfasisteja, lopeta propagandasi, ei suomalaiset kaltaistasi fasistivenäläistä usko.
Kohta on uudet pakotteet niskassanne, te ette usko muuta kuin voimaa!
Poro on samassa tilanteessa kuin Suomen presidentti sekä Talvisodan että Jatkosodan syttyessä, saattoi vain todeta että maa joutunut täysimittaiseen sotaan vastoin tahtoaanVenäjän hyökatessä maahan.
On ukrainassa Natsi ja Fasisti, ne ovat tarinan mukaan metsän peikkoja. Hirmuisia otuksia, pelottavia kuin Tiibetin lumimies. Ne möyrii metsissä ja huutaa Puuuutiiiin, pupupupuuuttiiiin. Näitä metsän peikkoja venäjän tankit siellä Itä-ukrainassa hakee.
Jos oikein pinnistelee ja minimoi kaiken aivotoiminnan niin saattaa voida uskotella, että Venäjällä on oikeus käydä taistelua metsänpeikkoja vastaan.. anteeksi Natsia ja Fasistia vastaan.
NINEL
Mistä johtuu että Ukrainan varay häipyy ulkomaalaisille tileille? EU:n pitäisi rahoittaa tälläistä toimintaa? Ei tämä rahoittaminen siihen lopu kun konflikti vaimenee. Päinvastoin.
Jos kansa sitten näyttää tyytymättömyyttään niin se on Venäjän vika.