Todellisuudessa se on intoa täynnä kun pääsee vihdoinkin eroon pöljä-Paulasta ja pakkailee jo kamojaan ,että pääsee lähtemään taas Nuuksioon seurustelemaan tutun naarashirven kanssa?
Lasse näyttelee surullista ?
Lasulähteekohta
6133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei Lasse pääse eroon pöljä-Paulasta,koska yleislääkärikirurginarkkari-Katariina leikkaa Paulan pään taas auki ja laittaa päähän greipin ja vot sie Paula herää ja kipittää yleissairaalasta kotiin ja alkaa heti pesemään joonatanin ja Severin ruokalappuja ja tiskaamaan.On Paula kumminkin niin sekaisin,että se soittaa juoppo-MaaritilleMyllepuron katkolle ja pyytää tämän yleissaunalle ja kysyy siltä,että mikä ihme tämä oikein on ja näyttää maaritin antamaa ryhmyriä tälle?
Mites pöljä-Paulan nyt käy kun se tiedä mitä ryhmyrillä tehdään ja Lasu riaa hirveä Nuuksiossa?
Heluna opettaa sille taas vanhat kujeet saunalla ja kohta pöljä-Paula hakkaa hulluna saunalla ryhmyrillä menemään ääliömäinen ilme tyhmällä naamallaan !
Paulasta tulee loppujen lopuksi Pihlajakadun presidentti?
Niin onhan se tällä hetkellä viisain henkilö friikkien Pihlajakadulla ?
Kävin "pihjlajakadulla" pari viikkoo sit xD xD tais olla huvilakatu