Ihmetyttää tämä kun tuomarit on aina meitä vastaan ja antaa ihan pienistä jutuista jäähyjä. HPK-pelissäkin Jokeri-pelaajan maila osu jotain kerholaista naamaan ja siitä tuli jäähy.
Jortikka sano pelin jälkeen että se oli vahinko ja niistä ei pidä rangaista. Oon samaa mieltä Jortikan kanssa koska joku voi vaikka laittaa tahallaan naamansa mailaan saadakseen jäähyn vastustajalle. Muutenkin tuomarit antaa tosi hepposia jäähyjä Jokereille!
Jokereille jäähyjä!
11
390
Vastaukset
- Puolueeton
Kuulehan sinä lätkäguru. Nyt toit esiin asenteen, joka allekirjoittanutta toisinaan suunnattomasti raivostuttaa jääkiekkokeskusteluissa.
Jokaikinen "lätkäfani" katselee maailmaa oman joukkueensa väristen lasien takaa. Ja jokaikinen on sitä mieltä, että nimenomaan sitä omaa joukkuetta aina syrjitään ja tuomarit ovat, kuinkas muuten, aina vastustajan puolella.
Toki tästä maailmasta löytyy enemmän kuin tarpeeksi epäreilua tuomaripeliä. Olin tuossa taannoin katsastamassa HPK:n ottelua pääkallopaikalla ja täytyy kyllä ihmetellä, millä perustein Mäkiaho kerää itselleen jäähyjä. Syy lienee vain ja ainoastaan maine, ainakin osassa tapauksista.
Neuvoisin kuitenkin jokaista silloin tällöin ottamaan ne narrihatut ja haarniskan kypärät ynnä muut pellepuvut hetkeksi pois päältä ja katselemaan maailmaa puolueettoman silmin... - ihmettelijä
Vahingosta ei pidä rangaista? Sanoohan säännötkin että jäähy tulee automaattisesti korkeasta mailasta jos se osuu vastustajaa kasvoihin. Ei sillä ole mitään väliä onko se vahinko ja kuka idiootti tunkis naamansa tahalteen toisen pelaajan mailaan? Pelaajathan vois tehdä mitä ikinään tahtoo ja sanoa aina että ei voi antaa jäähyä koska tein sen vahingossa.
- Hockeyfan
Pari vuotta sitten playoffeissa Jari Levonen antoi Tenkratin koukata jokeripelaajan ja antoi hänen tehdä yksinläpi tilanteesta maalin. Ei jäähyä Tenkratille ja peli päättyi Kärpille 2-0.
- wuuhaa
Siinä kävi kylläkin niin että tenkrat ennemminkin tökkäsi kuin koukkasi. Rajamailla mentiin ja levonen päätti. Jokeripakki myönsi pelin jälkeen haastattelussa että ei siinä mitään väärää ollut. Vaikka media varmaankin olisi toisin halunnut.
- Kolu
te aika peeloja, kun luulette tota gurua oikeasti jokerikannattajaksi. Todellisuudessa tää tyyppi on julli tai käppyrä.
- Minä
Tyypillistä narripellen vikinää taas kuuluu etelän suunnalta. Tiesitkös "asiantuntija" että oli korkea maila vahinko tai ei, ja oli kyseessä mikä joukkue tahansa, siitä tulee automaattisesti rangaistus? Vaihda apina nimimerkkisi, taas teit itsestäsi naurettavan.
Kauanko vielä meinaat tehdä itsestäsi naurettavan tällä palstalla?- Lätkäguru
...sillä toi "Lätkäguru" on feikki. Totta kai korkeasta mailasta pitää rangaista, oli se sitten vahinko tai tahallinen teko.
- Lätkäguru
Joo eli tässä on nyt joku wannabe Lätkäguru asialla... onhan se ymmärrettävää, että näin neroa äijää halutaan matkia, mutta koittakaa edes keksiä omat nimimerkkinne. Muuten täyttä asiaa, tuomarit tosiaan suosivat Jokerien vastustajia.
- Puolueeton
kaikkien muiden joukkueiden kannattajien mielestä tuomarit aina suosivat nimenomaan narreja?!
- LätkäGuru
Kyl must aina jos maila naamaan tulee niin jäähy pitäs tulla.. ja näin onneks onkin.. mut sitä en ymmärrä et jos taklaat vähä kovempaa mutta puhtaasti.. niin aina pilli soi.. miks?? ja sit näist kunnon kunigas koukuist ei tuu mitää
- guiobuio
hjallikselta on loppunu rahat, eli hän ei enää pysty lahjomaan toumareita. Eli siksi!!!!!!!!!1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6417865Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4362145Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2252048- 1431630
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511219Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251187Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule951055Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65824Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6705Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.50679