Shakkimestari Putinista

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288731853964.html

Shakkimestari Kasparov vertaa Putinia Hitleriin
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juut oligarkki joita Putin ei siedä ihan oikein

Äänestä

Olisi mielenkiintoista pelata shakkia Putinia vastaan, viimeiset 3 otteluani voitin, mutta kokeilla, pelailla.

Shakki on on hauska peli.

Äänestä
  • Soon hiano peli. Sakkiahan tää on tää pulitiikka.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Adolfmir Putler kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288731853964.html

Shakkimestari Kasparov vertaa Putinia Hitleriin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu