Kolmen vanhemman lapsi

14

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hölmöilyä se

      Onko tuossa kyse väestön kasvun rajoittamisesta vai mistä?

      Joskus näyttää sille että perustelut ovat erittäin ristiriitaisia ja älyvapaita.

      • "...menetelmän, jonka tarkoituksena on estää vakavien sairauksien periytymistä."

        Mikä tässä oli liian vaikeaa ymmärtää?


      • kerro toki
        marsunkiillottaja kirjoitti:

        "...menetelmän, jonka tarkoituksena on estää vakavien sairauksien periytymistä."

        Mikä tässä oli liian vaikeaa ymmärtää?

        Miten tuolla edesautetaan liikakansoituksen hallintaa?


      • kerro toki kirjoitti:

        Miten tuolla edesautetaan liikakansoituksen hallintaa?

        Miten pitäisi? Kyseessä on kuitenkin varsin pieni ihmisryhmä.


      • kerro toki kirjoitti:

        Miten tuolla edesautetaan liikakansoituksen hallintaa?

        "Miten tuolla edesautetaan liikakansoituksen hallintaa?"

        Yhtä vähän kuin esimerkiksi antibiooteilla ja muilla modernin lääketieteen keinoilla. Liikakansoitusta hillitään esimerkiksi ehkäisyvalistuksella ja tyttöjen koulutuksen edistämisellä, eikä liikakansoitus ole Britanniassa ja yleensä Euroopassa sanottava ongelma.


    • äläpä projisoi muihi

      Sinä varmaan. Sinullehan tuollainen toiminta on heti tullut mieleen.

    • Niin kuin oli Noan päivinä, niin on ihmisen Pojan tulemus.
      Noan päivinä ihmssuku saastui ja Jumala häivitti saastuneen ihmisrodun.
      Ihmisen perimään tuli jotain selaista, että tämän ajatuksen oli kaiken aikaan ainoastaan pahoja.

      Nytkin ronkitaan ihmisen perimää, elämme viimeisiä aikoja.

      • Onko sellaista aikaa ollutkaan joka ei olisi ollut viimeinen?


      • uutinen>evokit häpee

      • salmiakkisaluki kirjoitti:

        Onko sellaista aikaa ollutkaan joka ei olisi ollut viimeinen?

        >Onko sellaista aikaa ollutkaan joka ei olisi ollut viimeinen?

        Eipä ole.

        Muslimit muuten eivät tunne mitään Lopun aikoja. Siinä uskonnossa vallitsee suuri optimismi: islam etenee vääjäämättä ja jonakin päivänä kaikki ihmiset ovat muslimeja. Jeesusta ei heille kuulu eikä näy; hän tuli, profetoi ja meni 2000 vuotta sitten eikä kuunaan palaja.


    • tybgfdgfdfgvggfg

      Sami-a uskoo edelleen lastensatuja...balittaa aborteista, mutta hyväksyy kun jumala tappoi egyptissa esikoisia...

    • Oleellista on se, että yksikään lapsi ei synny elottomasta aineesta, kuten evoluutioteoria yrittää uskotella. Elämä syntyy vain elämästä. Niin tässäkin tapauksessa.
      Ilman isää ja äitiä ei ole Aadamin ja Eevan jälkeen syntynyt ainuttakaan ihmistä, eikä tule koskaan syntymään.

      • "Oleellista on se, että yksikään lapsi ei synny elottomasta aineesta, kuten evoluutioteoria yrittää uskotella."

        Oikeasti oleellista aloituksen asiassa on, että tuleville lapsille voidaan asettaa eri mitokondrio-DNA, kuin mitä munasolun tarjoavalla äidillä olisi tarjolla.

        Sivumennen huomauttaen: Evoluutioteoria kertoo, että lapset syntyvät ihmisten jälkeläisinä eli elollisesta, kuten tapahtuu muillakin eläimillä. Ihmisen tuottaminen elottomasta kuuluu esimerkiksi kristinuskon mytologiaan.


      • "Oleellista on se, että yksikään lapsi ei synny elottomasta aineesta, kuten evoluutioteoria yrittää uskotella."

        Mitähän jos hiukan syventyisit evoluutioteorian sisältöön, ettet tekisi itsestäsi ehdoin tahdoin narria.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      252
      45482
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      39
      11300
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      219
      10936
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9755
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8568
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      263
      6610
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3240
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2279
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      40
      1912
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1580
    Aihe