Niinpä niin. Missä tilanteessa se mitta otetaan ? Lepotilassa vai jossain ihan muussa ? Voiko sen koon määritellä samalla tavalla kuin vaatteissa eli S,M,L tai XL tai XXXXXL. Vai käytetäänkö tuumia,senttejä vai mitä ?
"Miehestä mittaa"
7
<50
Vastaukset
- Varma tieto
Se mitta otetaan kun annetaan Veran kuva käteen. Sitten ihmetellään, että mihin se vähäkin hävisi?
- entäjajos
Oisko myös se mittarina kun veraa ei näy. Ei ole tarpeeksi kiinnostavaa hullua täällä enää.
- Tuumasta toimeen
Mikä ihmeen Veera ? Käteen ? Vasempaan vai oikeaan ?
- Mukavat summat.
Mitat otetaan lepona.
Velttona
Puoliksi kovana
Täysin tanassa
Ja
Lasketaan niiden keskiarvo. Sillä. Harvoinpa sitä on täysin tanassa. Mutta puoliksi kovana useimmin ja velttona suurimman ajan. - toteaja.
tällä palstalla ei voi tuosta asiasta keskustella. Pelkkiä pikkupoikia karvattomine kikkeleineen. Pakkomielteinen tyhmä vajakki, ei edes tiedä mitä kikkelillä tehdään muuta kuin lasketaan housuihin. Eh heh heh... ;)
- Varma tieto!
Kotkokaan ei tiedä mitä tekee nysällään siks laskee vaippoihin yötä päivää.
Oujeeeee ah hah hah haaaaaaaaaa!!!
- AnonyymiUUSI
niin on sitä mitatavaa,sain kolestrooli,vyötärönympärys,nenä-kuten kinokioilla,elikaari,mm-tuuma.ennen miehet oli rautaa,revolveri joka lauksesi 6-kertaa,ja jälkikasvua oli lauma,mittasuhteet siis punitaan moninaiseti,ja sille pitäsi myös ymärystä-elantoa löytyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet toisen kanssa
...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain2822381- 462113
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!1232050Kuka teistä on paras nainen
A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊731689Osaako joku selittää tätä
Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?881459Jos me joskus nähtäisiin
niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi1091374- 781324
Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"
Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per2261262- 571185
Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?1831058