Skynet Brings Judgement Day (1997)

Jyrtsiboy

Cost: 6 billion dead, near-total destruction of human civilization and animal ecosystems (fictional)

Disaster: Human operators attempt to shut off the Skynet global computer network. Skynet responds by firing U.S. nuclear missiles at Russia, initiating global nuclear war on what became known as Judgement Day (August 29, 1997).

Cause: Cyberdyne, the leading weapons manufacturer, installed Skynet technology in all military hardware including stealth bombers and missile defense systems. The Skynet technology formed a seamless network and effectively removed humans from strategic defense. Eventually Skynet became sentient, was threatened when the humans tried to take it offline, sought to survive, and retaliated with nuclear war.

4

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No ,mitä tapahtui 29. elokuuta 1997? Kuoliko 6 miljardia ihmistä? Entä kuoliko Karvaisia Eläimiä? Tuliko samanlainen maailmanlaajuinen tieto- ja sähköverkkokaaos kuin 1. tammikuuta 2000?

      Katsos kun minä en itse huomannut mitään erikoista.

      • Ilmeisesti kreationismi todistettiin tässä jotenkin tieteellisesti faktaksi, mutta kun en tieteestä mitään ymmärrä niin en osaa sanoa että kuinka.


      • SepäJyrSe
        RepeRuutikallo kirjoitti:

        Ilmeisesti kreationismi todistettiin tässä jotenkin tieteellisesti faktaksi, mutta kun en tieteestä mitään ymmärrä niin en osaa sanoa että kuinka.

        No Terminaattoritkin kehittyvät. KolmosTermonaattorissaan oli joku uusi malli Arskan pärstästä.


      • 1.1.2000

        "Tuliko samanlainen maailmanlaajuinen tieto- ja sähköverkkokaaos kuin 1. tammikuuta 2000?
        Katsos kun minä en itse huomannut mitään erikoista."

        Kiitos paljon. :)

        t: Eräs 2,5 vuotta 2K projektissa työskennellyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      1988
    2. Rakastan sinua

      Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli
      Ikävä
      56
      1417
    3. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      205
      1240
    4. Kun viimeksi tapasit kaivattusi

      Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi
      Ikävä
      56
      1152
    5. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      78
      1102
    6. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      38
      1037
    7. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      67
      957
    8. Jos lähestyisin

      näyttäisitkö ovea vai vihreää valoa?
      Ikävä
      62
      946
    9. Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!

      Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy
      Luterilaisuus
      212
      893
    10. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      95
      868
    Aihe