Nyt on viimeinen hetki pysäyttää mielenvikainen diktaattori tai tulee maailmanloppu.
Putler uhkaa ydinaseilla!
rauhanpuolustaja.
455
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En löytäny mitään semmosta goolgettamalla että olisi uhkaillu ????
On suurin uhka maailmanrauhalle tänä päivänä. Diktaattori Adolf Putler on suuruudenhullu yrittäessään palauttaa Neuvostoliitto takaisin.
Mistä moinen tieto, taitaa olla oman pääsi tuotos.
Antti Pesosen mukaan jos Suomessa ajatellaan, että ''me teemme mitä tahdomme'', välittämättä tekojen vaikutuksista naapureihimme, olemme itsellemme vaarallisessa umpiunessa. Olemme toki vapaat valitsemaan Naton, mutta Venäjä on yhtälailla vapaa valitsemaan sen jälkeiset toimintatapansa.
Uutisblogi: Antti Pesonen
29.8.2014, Verkkomedia.org
NATO-jäsenyys veisi Suomen vuotta 1939 muistuttavaan tilanteeseen - IPU:n puheenjohtaja
Suomen liittämistä sotilasliitto Natoon ajavat monet vaikutusvaltaiset voimat. Kyselyjen mukaan noin joka neljäs suomalainen kannattaa Nato-liitosta. Naton torjuu kuitenkin lähes 60 prosenttia suomalaisista.
Nato-jäsenyys veisi Suomen tilanteeseen, joka muistuttaa asetelmaa ennen talvisotaa 1939. Venäjän silmissä Suomesta tulisi eräänlainen eteentyönnetty tukikohta sitä vastaan. Suomen kannalta ratkaisevaa oli ennen talvisotaa ja on edelleen, millaisena tilanne nähdään Venäjällä.
__________
Mitään uutta Suomen nykyisen kokoomushallituksen NATO-jäsenyystavoitteessa ei ole. Vuonna 2011 uutisoitiin, että Alexander Stubbin erityisavustaja Jori Arvonen oli luvannut Yhdysvaltain lähetystön edustajalle, että seuraava kokoomusvetoinen hallitus vie Suomen sotilasliitto Natoon. Asia paljastui tuolloin Wikileaks-vuodoista.
Vaikka täysjäsenyyteen ei nyt menty, siihen ei kenties enää HNS-sopimuksen myötä tarvitsekaan mennä, koska allekirjoitettava "isäntämaasopimus" on räätälöity antamaan Suomesta ja Ruotsista juuri se, jotka meiltä on lännen valtaliitossa haluttu: NATO:n sotilasvoiman keskittämis- ja kauttakulkuoikeudet Venäjää vastaan.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=11538
Eikö hälytyskellot soi, jos nato-aloittaa sodan Venäjää vastaan
niin juuri se voi saada Venäjän käyttämään ydinasetta.
ihan ilmaiseksi ei Venäjä alueitaan luovuta, se lienee selvoö.
_________________________________________
ATO perustaa viisi sotilastukikohtaa ja lähettää 10 000 valmiussotilasta Venäjän vastaan
NATO:n sotilastukikohtia aiotaan perustaa ainakin Latviaan, Liettuaan, Viroon, Romaniaan ja Puolaan. Suunnitelmien mukaan jokaisen sotilastukikohdan miehitykseen tulee 600 sotilasta, joka tarkoittaa täysivahvuista pataljoonaa. Yhteensä puhutaan noin 4 000 valmiusjoukkojen sotilaan sijoittamisista uusiin tukikohtiin.
__________________
Nämä ovat uhka Venäjälle joten näihin itsenäinen suurvalta
varautuu ja toimii omalla tavallaan jos sen hyväksi näkee.
Natoon Suomi äkkiä turvaan!