Nyt se sitten tapahtuu..

Se isäntämaasopimus, komukoiden painajaisuni,
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288732224709.html


ei auttanut mellakointi turussa;DDDD
653
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kiitos että olette olemassa, Obama sekä Niinistö!

Äänestä

Sopimuksen kirjoittamisen jälkeen olemme Venäjän vihollisia.
Ja nato käyttää Suomea hyväkseen.
On näköjään kulunut liian pitkä aika edellisestä sodasta,on unohtunut ne kauheudet.
Sotaa kohti ollaan menossa.

Äänestä
  • Iivanat on ikuisesti olleet vihollisiamme, Nato pitää vihollisen kaukana.
    Rauha on turvattu vasta kun liitymme Natoon.

    Äänestä

  • Venäjä määrittelee itse vihollisensa.

    Sotaa kohti ollaan menossa ja syyllisenä ja siinä innokkaimpana rynnijänä kärjessä on Venäjä.

    Suomen päättäjien velvollisuus on huolehtia kansalaisistaan ja Suomesta. Sitä varten me heidät olemme valinneet.

    Olet oikeassa, on unohtuneet viime sodan kauheudet ja Suomikin monen muun maan kanssa on tuudittautunut uskoon, että Venäjäkin muuttuisi naapureitaan ja rauhaa kunnioittavaksi maaksi. Tämän varjolla armeijoita on ajettu alas säästösyistä monessa maassa. Suomessakin, mutta ei onneksi ihan niin rankasti kuin esim Ruotsissa.
    No toimillaan Venäjä on palauttanut nämä maat rankalla tavalla reaalitodellisuuteen. Harvapa Suomessakaan enää nukkuu ruususen unta ja se joukko vähenee koko ajan.
    Natossa olemme vuoden parin kuluessa, se on selviö, mutta kohtalon kysymys onkin onko to aika liian pitkä Suomen turvallisuuden kannalta.

    Äänestä

No toimillaan Nato on palauttanut nämä maat rankalla tavalla reaalitodellisuuteen. Harvapa Suomessakaan enää nukkuu ruususen unta ja se joukko vähenee koko ajan.
Suomalaisetkin on nyt viimmeistään nähneet naton röyhkeyden.

Äänestä
  • No, todellisuudessa Nato ei ole tehnyt yhtään mitään.

    Sen sijaan Venäjä on ja se on röyhkeydellään palauttanut Euroopan maat rankalla tavalla reaalitodellisuuteen.

    Harvapa Suomessakaan enää nukkuu ruususen unta ja se joukko vähenee koko ajan. Johtopäätös on selvä! Natoon on liityttävä ja nopeasti!

    Suomalaisetkin on nyt viimeistään nähneet Venjän röyhkeyden.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hieno juttu.. kirjoitti:

Se isäntämaasopimus, komukoiden painajaisuni,
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288732224709.html


ei auttanut mellakointi turussa;DDDD

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu