Ihmetyttää,kun nämä meidän yhteisistä asioista päättämään haluavat henkilöt mainostavat itseään vain kävelykadulla.Monella ei ole mahdollisuutta tulla sinne.Menisivät ostoskeskusten luo vaikka.
Sielläkin on ihmisiä,ei kuitenkaan niin paljoa.
Kyllä se kahvi muuallakin maistuu.
Sielläkin on ihmisiä,ei kuitenkaan niin paljoa.
Kyllä se kahvi muuallakin maistuu.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Älä äänestä valtapuoluetta!!! Oulu ja Oulun lääni on jo keskustan ja kokoomuksen valtaama. Oulu tulee pelastaa pienpuolueilla. Pienpuolueet ovat mukana aidosti kunnallisvaaleissa. He haluavat tehdä lopun taloustietojen pimittämisestä ja vähävaraisten ihmisten syrjimisestä..jne.
Äänestä KTP:tä! Nyt on aika vallanvaihdon.
KTP ehdokkaat Oulussa:
2 Kontio Kalevi, rakennustyömies
3 Moilanen Sari, kokki
4 Mäkeläinen Oskari, rakennustyömies, toimittaja
Muhoksen ehdokkaat:
11 Hahtonen Matti, piirinuohooja
12 Broström Jorma, talonmies
13 Kukkohovi Essi, rakennusmies
Ristijärven ehdokkaat:
2 Möttönen Anneli (sit.), myyjä
3 Malinen Anita, ompelija
Kajaanin ehdokas:
111 Ohinmaa Veikko, palopäällikkö-palomestari
Hyrynsalmen ehdokas:
19 Heikkinen Antero, rakennustyöläinen
Miksi äänestää pienpuoluetta, joka saa parhaimmillaankin yhden ehdokaan esille.
Kun Suomessa on maailamn terveimmät lapset ja sairaimmat aikuiset, syy on elintasotaudeissa ja autoilussa!
Sääty-yhteiskunnan aikana 1290-1870/1919 ei tarvinnu mainostella, vaan jokainen syntyi ja 90% pysyi säädyssään. Nyt on tommoset vinkeet. Piia-Noora KAupin legebndaarisen onnistuneen market oven suussa mainostaminen löi itsensä läpi, ettei sitä sen koommin, paitsi huomenna, ole kokeillut kuin joku itsetuhoinen lääkäri.
...tai chattiin, niin pysyis kadut puhtaina vaaliroinasta. Mutta tavallinen kansalainen ei pysty pakenemaan vaaleja chatissa saati netissä. USA:n vaalit painaa päälle niin maan perusteellisesti, pitäisiköhän ostaa 11 €:n Sakepullo, joka on valmistettu Kaliforniassa.
Vanhaan aikaan mesottiin Capitoliumilta Kremlin Punaiselle Torille kaiken maailman turuilla, mutta sitten mentiin lehtiin ja radion eetteriin, sitten televisjuuniin ja nyt sitten vaalikoneestakin hyppii ehdokkaita pupilleile. Mitähän seuraavaksi, kolmiulotteinen Tarja Halonen pudotetaan postiluukusta kaikki temput oppineena. Esimerkiksi Tanja Karpela ja Ile Niinistö, heidätkin voitaisiin kolmiuloistuttaa ja toimittaa 2 miljoonaan talouteen, niin eduskunta ei vaikuttaisi pelkältä Krissen ja Jari Sillanpään leikkikodilta!