Mitä

ihmettä

Miten ihmeessä näistä finalisteista voi edes valita ketä pääsee jatkoon. Ovat kyllä aika huonoja. Koko ohjelmakin on toteutettu niin ettei edes tiedä kuka osaa laulaa ja kuka ei ,kun joka kerta kun yrittivät vähän jotain laulaa tulee ulos tosi pieni pätkä tai höpöttivät omia tuntojaa päälle. Huonosti tehty ohjelma. Toivottavasti jatkossa antavat laulun kuulua paremmin, niin tietäisi edes osaavatko edes laulaa vai ei... Muuten ei voi äänestää kuin ulkonäön perusteella.

4

718

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • J__

      Ensimmäiistä jaksoista asti ollut sama meininki. Ei tollasta ohjelmaa jaksa seurata. Siksi en seuraakaan. Easy.

      Idols oli ihan eri luokkaa, siinä sentään kaikki finalistit omasivat todellisia taitoja ja kansa piti heistä. Popostarsista ei saa ilmiötä tekemälläkään. Tai sitten siitä yritetään vääntää ilmiötä väkisin ja lopputulos on entistä huonompi. Näin se on.

    • kyl ne kaikki osaa laulaa ja mitä sitten vaik oliskin hyvän näkösiä se on vaan plussaa mut toi ei oo totta et ne ei osais muka laulaa ???!!!!

    • Niiinpä

      mutt kun ei oo karismaa, muutakun yhdessä tai kahdessa. Sitt ne loput on vaan ihan tavallisia pikkupoikia ja tyttöjä, jolla ei oo yhtään mitään omaa! Tee niistä sitt kaks bändiä?!?:D

      No toisaalta, mun on seurannu tota Gimmel -meinikiä, ni ihan samanalinen on tulossa! Gimmel ei koskaan kuulostanut livenä niin hyvältä, kun tuollaisen tyttöbändin pitäis kuulostaa...eikä niillä ollut mitään mielipiteitä tai asiaa haastatteluissakaan. Gimmel oli vaan uniikki juttu, joten se möi hyvin. En tiedä, miten käy tälle uudelle versiolle.

    • tiedät

      Mistä tiedät, että osaavat laulaa??? Eihän ne oo kertaakaan saaneet laulaa kunnolla, kun koko ajan tosiaan höpötetään päälle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      64
      6247
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5639
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      128
      4605
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      57
      3909
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3825
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3239
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      68
      3019
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2856
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      71
      2623
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1970
    Aihe