Ihmeidentekijät ja blondi tuli taloon

Enpä muistanutkaan kuinka hävettävän huono sarja Ihmeidentekijät oli! Nyt siis uusintoja voi seurata Huvi2-kanavalla ainakin maanpäällisessä digiverkossa ja osassa kaapeliverkkoa arkisin 18.30.

Blondi tuli taloon samalla kanavalla arkisin 17.00.

Viikonloppuisin eri lähetysajat.
16706
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Mistä tämä "Ihmeidentekijät" oikein kertoo? Tuttu nimi.

Äänestä
  • Halpa suomalainen sairaalasarja 90-luvulta, jossa pääasiana lääkäreiden ihmissuhteet.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Halpa suomalainen sairaalasarja 90-luvulta, jossa pääasiana lääkäreiden ihmissuhteet.

    Olikos siinä jussi jäälahti jos oikein muistan?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olikos siinä jussi jäälahti jos oikein muistan?

    Janne Jäälahti ja häntä esitti Jussi Lampi.

    Äänestä

Enpä ole hirveästi kaivannut noita ko. sarjoja ruutuun, joten huonojanan niiden täytyy olla.

Äänestä

Jaa, mun mielestä Ihmeidentekijät oli ihan jees kotimaiseksi. Blondi tuli taloon taas oli kieltämättä shaibaa.

Äänestä

Moni katsoi sitä, joten olivat siis vähään tyytyväisiä.

Äänestä

Mun mielestä Blondi tuli taloon oli tavallaan hyvä, vaikka varsin pienen budjetin sarja olikin. Ei mikään laatusarja, mutta jotain hellyyttävää siinä oli.

Ihmeidentekijöissä taas oli mukana hieman enemmän henkilöitä mutta ei jotenkin iskenyt, toki parempi kuin Salkkarit.

Äänestä
  • Siitä blondi tuli taloon sarjasta jäi se spedemäinen todella surkea kuvanlaatu sen aikaisellakin mittapuulla piti oikein hommata täysi Blondi tuli taloon -DVD sarja ja kyllä , samat virheet kuvauksessa oli vieläkin selvemmin nähtävissä

    Äänestä

Olen kuullut sanottavan Blondi tuli taloon -sarjaa huonoksi yritykseksi matkia Pulmusia. Eikös se ole Kyllä isä osaa, joka sitä matki?

Äänestä
  • Se oli halko-versio pulmusista todella kökköä tulkintaa

    Äänestä

  • Siis Kyllä isä osaa?

    Äänestä

  • joooppsss--- kirjoitti:

    Se oli halko-versio pulmusista todella kökköä tulkintaa

    Kumpi? Kyllä isä osaa vai Blondi tuli taloon?

    Äänestä

  • Matti ja Missu muistuttivat ulkonäöltään Budia ja Kellyä, ja blondi eli Johanna "Hanski" Tähtinen muistutti Kellyä siten, että käytti joskus jotain väärää samankaltaista sanaa. Esim. kun olisi pitänyt sanoa "optimistinen", hän sanoi "optinen". Sitten sarjan loppupuolella Missulla oli useissa kohtauksissa mustat sukkahousut kuten Kellylläkin.

    Äänestä

Ovatko sarjassa Onerva Braxia ja Tom-nimistä poikaa näytelleet Marjorita ja Alexis Huldén sukua toisilleen? Sarjassa Onerva taisi olla Tomin täti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4+9 kirjoitti:

Enpä muistanutkaan kuinka hävettävän huono sarja Ihmeidentekijät oli! Nyt siis uusintoja voi seurata Huvi2-kanavalla ainakin maanpäällisessä digiverkossa ja osassa kaapeliverkkoa arkisin 18.30.

Blondi tuli taloon samalla kanavalla arkisin 17.00.

Viikonloppuisin eri lähetysajat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu