Edes tämä ei ole totta

hullun foorumilla:

lainattu erään mielenterveyspotilaan kotisivuilta netistä:

"Pedofiilit ovat yhteiskuntaamme eniten rappeuttava ja kuvottavin ongelma (tiedän tämän, koska olen kokemusasiantuntija) - päihteistä voi vierottua (yritän itsekin sitä koko ajan, olen yrittänyt jo lähes 50 vuotta), luonnottomista mieltymyksistä huomattavasti vaikeammin tai ei ollenkaan.
Normaali henkisesti terve ihminen (jollainen minä en kuitenkaan tällä hetkellä ole) ei tunne minkäänlaista empatiaa lasten hyväksikäyttäjiä kohtaan (kuten en minäkään tunne itseäni lapsena hyväksikäyttäneitä ihmisiä kohtaan), eikä sitä voi viranomaiset vaatia tuntemaan tai siihen pakottaa. "

Lisätietoja avohoito-osastoltani:
www.vanhemmat.not

5

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikkein eniten

      yhteiskuntaamme rappeuttava ja kuvottavin ongelma on täysin riidattomasti espoolaisen mielenterveystapauksen sairaalloiset kotisivut ja siellä toteutettavat ja julkiatsvat rikolliset kirjoitukset.
      Jokainen voi itse käydä lukemassa niitä sieltä, kunhan varaa oksennuspussin viereen. Julkaistuista kirjoituksista paljastuu julkaisijan pahat psyykkiset traumat, jotka ovat varjostaneet tuon ylläpitäjän koko elämää.
      On erittäin valitettavaa että ainoastaan vankila on tarjolla noin pahoin psyykesairaan hullun hoitomuodoksi, joka ei kuitenkaan edes hoida häntä.
      Ylläpitäjä on vain poissa verkosta tuon ehdottoman vankeustuomionsa ajan.
      Toisaalta, hyvä että edes sen aikaa.

    • Juurikin näin

      Kävin noilla sivuilla ja sen ylläpitäjän viha ja katkeruus kaikkia ja kaikkea kohtaan on ihan käsinkosketeltavaa. Ei todellakaan mikään ihme että se on perhetön eikä se ole kyennyt eläessään minkäänlaiseen parisuhteeseen, ei sitten kummankaan sukupuolen kanssa. Kaikesta päätellen yritys on kuitenkin olut kova. Kaikki eivät vain pysty empatiaan ja toisten ihemisten huomioimiseen lainkaan :(

    • juna kulkee

      prosessi ei pysähdy enää

    • Mikä juna?

      Mikä prosessi?
      Tarkoitatko sitä lapsuutesi junaa naapurien setien kanssa, missä sä olit aina se veturi :)

    • Ei mikään ihme

      että tuo ylläpitäjä tuntee patologista ja sairaalloista vihaa naissukupuolta kohtaan.

      Hänhän kuvailee elämänäsä naissuhteita omilla kotisivuillaan laajastikin:
      -jokainen nainen on paennut epätoivoisesti ylläpitäjän läheisyydestä
      -ylläpitäjä väittää hänellä olevan peräti 8 tytärtä - kukaan ei tosin tapaa "isäänsä"
      -osan noista naisista ylläpitäjä on hakannut jopa vankeustuomion arvoisesti
      -osaa noista lapsista ylläpitäjä on kohdellut tavalla, että lapset on viety sairaalaan ja nukutettu - missä lasten alapäitä on sitten tutkittu lääkärien toimesta (ylläpitän omaa kertomaa)

      Kaikkein koomisin on ylläpitäjän kotisivuilleen listaama "epäillyt naisrattijuopot"
      Onhan ylläpitäjä ITSE tuomittu yli kymmenestä eri rattijuopumuksesta, kaikki tiettävästi rattijuopumuksen törkeän tekomudon täyttäviä tekoja.

      Ylläpitäjä korostaa häiriintyneissä postauksissaan humalassa ajavien NAISTEN VAARALLISUUTTA liikenteessä.
      Väite on lähinnä käsittämätön - onhan ylläpitäjän omissa känniajeluissa tiettävästi jo kuollutkin ihmisiä.
      On vähintäänkin ilmeistä, että ylläpitäjän omat rikokset jäävät hänen sairaassa mielessään jotenkin taka-alalle, kun hän yrittää väittää kaikkien muidenkin elävän yhtä rikollista elämää kuin tuo keski-ikäinen elämäntaparikollinen itse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      115
      2193
    2. 172
      1797
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1175
    4. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      84
      1104
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      1040
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      69
      1018
    7. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      43
      963
    8. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      75
      942
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      8
      894
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      55
      890
    Aihe