Kerry vai Bush?

hebi

Meidän olisi syytä huolestua siitä, valitaanko George däboljuu Bush uudestaan presidentiksi!
Hänen rankaisuretkensä Irakiin aiheuttaa kohta kolmannen maailmansodan ja jos hänet valitaan uudelleen, homma karkaa käsistä!
tuki Kerrylle!

5

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei käy.

      Lipponen on nostettava vielä korkeammalle hyllylle.

      • ;-(

        tuollainen sivistyssanakin kuin koalitio menee jo oikein. Johtuiskohan siitä, ettei siinä ole niin paljon vieraita kirjaimia. Muistuu vain mieleen se galluBisi.


    • mvv

      oli monen sodan aloittaja,tappoi oman maansa kansalaisia armotta jopa miljoonia,Bush teki siitä hommasta lopun,se oli miehen työ.
      Tulen aina pitämään Bushia suurena sankarina ja demokratian puolustajana,valitettavaa että Suomen Kepu on diktaattorin puolestapuhuja,oliko Hitler hyvä,kuinka oli Stalinin laita,oliko hänkin hyvä?

      • takkuillut viimeaikoina

        Kun puhut Suomen Keskustasta diktaattorien puolestapuhujana, niin ensin sinun kannattaisi kertoa ketkä ovat tukeneet näkyvästi arabisosialismia ja sen jälkeen voisit kysyä itseltäsi miten sosialismi pyrkii päämääräänsä..?

        Oliko vallankumous, proletariaatin diktatuuri mitenkään hyviä, kun mietit saksassa riehunutta punaista armeijakuntaa ja muita ääriliikkeitä..

        Joten turha väittää Keskustaa diktaattorien puolestapuhujaksi.

        Sehän nyt pitäisi olla selvää niiltäkin osin, kun keisari Lipposelta otettiin pois seppele, viita ja valtikka, ennenkuin suuruudenhulluus ehti aiheuttaa suurempaa vaaraa Suomelle, Euroopan Unionille, YK:lle ja sotkea Yhdysvaltoja osaksi suurempaa Sosialististä Satavuotista epäonnistunutta yhteiskuntakokeilua, joka vielä kaiken lisäksi päättyi jo kymmenen vuotta sitten tuossa idän suurlaboratiossa suureen kansalliseen murhenäytelmään ja taloudelliseen katastrofiin..

        Mitä taas Bushiin tulee, niin Yhdysvaltain presidentti tekee sitä, mitä on parasta Yhdysvalloille. Se on Yhdysvaltain presidentin tehtävä.

        Toisin kuin Suomen Halonen, joka Don Quijoten tavoin taistelee korkokengissä suurella luudalla lakaisten globaalin maailman tuulimyllyjä vastaan vaatien milloin sitä, milloin tätä ..

        Halosen olisi parasta alkaa reilusti tuulettaa YK:sta haluamansa huippuviran perään, eikä pyrkiä Suomen Tasavallan presidenttinä varmistelemaan henkilökohtaista urakehitystään Suomen kannalta käsittämättömillä lausunnoilla...

        Ihmeellistä, että siellä sossuleirissä on jotenkin mielletty kansalliset luottamustehtävät pelkästään mahdollisuudeksi hakeutua kansainvälisiin huipputehtäviin..
        Ainakin tähän asti yhteiskunnan luottamustoimissa on ollut tarkoitus hoitaa sen yhteiskunnan asioita, jonka luottamustoimeen on valittu.

        Jos haluaa hoitaa esimerkiksi muiden maiden kehitystä, kannattaa hakeutua esim YK:n kehitystyötehtäviin.

        Jos taas haluaa hoitaa kansalaisoikeuksia, kannattaa hakeutua jonkin kyseisiä hoitavan järjestön tehtäviin, niin voi huoletta pitää silmänsä ja suunsa auki aina nähdessään kansalaisoikeuksia poljettavan..
        Kansalaisoikeuksien polkemisen kannalta esimerkiksi turvallisuusorganisaatioiden erityisesti vieraiden kuten esimerkiksi Stasin kanssa yhteistyötä tehneiden henkilöiden pääsy korkeisiin yhteiskunnallisiin virkoihin ei varmasti edistä yhteiskunnan kansalaisoikeuksien kehittymistä...

        On periaatteita ja sitten on kaupallisia aatteita.
        Punaisen värisuoran parissa on jopa sellaisia kuin ei-kaupallisia periaatteita, jotka kuitenkin ovat kauppatavaraa omaa urakehitystä tuettaessa..


    • Xxx

      Se kolmas maailmansota on jo käynnissä tuolla, ihan huomiona vaan. Sitä vaan ei oo eurooppalaiset oikein vielä tajunnut. Kun se ei ole klassista sodankäyntiä ja sitä mitä me olemme tottuneet sotana pitämään.

      Ja Bush todennäköisesti valitaan toiselle kaudelle. Mikä on ihan hyvä ottaen huomioon maailman tämänhetkisen tilanteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5110
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      115
      1616
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      15
      1389
    4. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1329
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1163
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1037
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1000
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      989
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      59
      795
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      783
    Aihe