Lopetan Kenon pelaamisen. Onko muita?

Eroon Kenosta ketju.

Koska Kenossa ei ole enää pitkiin aikoihin ole palautunut pelikassaani, kuin vaivaiset n. 10 % siihen sijoittamastani kuukausittaisesta pelipanoksesta, joka on n. 10 per. päivä, 300 kuukaudessa. Päätin lopettaa sen pelaamisen nyt syyskuun alusta ja siirtää Kenoon varaamani pelirahat Veikkauksen sijasta ulkolaisiin vedonlyöntiyhtiöihin.
Olisi kiinnostavaa tietää, mitä "säätöjä" Veikkaus on kyseiseen peliin tehnyt, sillä vielä joitain vuosia sitte tuo palautusprosentti pelipanostani kohti oli heikoimpinakin voittokuukausina yli 60 % luokkaa. Olen Kenon koko olemassaolon pelannut pienimmällä 50 sentin panoksella ja silloin joskus 100 € voittoja tuli melkeinpä kerta viikkoon. Nykyisin jopa 2 € voiton saaminen kerran viikossa on liki mahdottumuus.
Siksi lopetin Kenon pelaamisen. Jos joku muukin on lopettanut, tai harkitsee lopettavansa, niin jatkakaa tätä ketjua.

12

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voitin voitin

      Sä et vaan osaa, voitin juuri viikon ainoalla euron pelillä 4 euroa!

    • uskotaan

      Sama täällä, viitaten aloittajaan! Niin tuli alkuaikoina ja nyt ei edes vaivaista euroa.

    • eroon hölmöistä

      "Olisi kiinnostavaa tietää, mitä "säätöjä" Veikkaus on kyseiseen peliin tehnyt,....."

      Olisi kiinnostavaa tietää saitko ehdot matikasta.
      Vai oletko muuten vaan vähän hölmö....

    • tutkikaas tarkemmin

      Luuleeks joku ihan oikeesti, että kenoarvonnassa ei käytetä mitään ohjelmia ja että pelatut rivit eivät sano, miten rivi "arvotaan" tai laaditaan. Kyllä ne rivit "arvotut" rivit kertoo, miten menetellään vai onkos muka sattumaa, että aina tulee jonkun numeron tai joidenkin numeroiden viereiset tai samat numerot ja joku sarja jätetään kokonaan pois kuten eilen 60-sarja.

      • tiedä,älä luule

        Niin....luuleks joku ihan aikuisten oikeesti.....


    • Pian entinen häviäjä

      Liityn lopettajiin. Veikkauksenkin olisi hyvä muistaa se, että tyytymätöntä asiakasta on vaikea voittaa takaisin minkäänlaisilla mainoksilla, kampanjoilla tai mediaan syötetyillä voittotarinoilla.

      • rahathoroille

        tuossa on muuten totuuden perää kaikessa kunnolla pettynyt harvoin palaa pelaamaan ehkä vähän kokeilee joskus ja olkoon tämä alkuperäinen aihe sontaa vaikka ymmärrän hyvin mistä yritetään keskustella täällä vuodesta toiseen ja järjestäjien vilpitöntä rahapelien tarjoamista epäilen itsekkin syystäkin jos pelataan paffilla viikon viidellä tonnilla panostaen ja peli jauhaa 50-250 sen viikon verran ja sitten katkeaa ja tämän jälkeen pelit ei voittja anna vaan ovat kuin jumissa tietämättömän ajan kuukausissa, eh siis järkeen käypää vejättämistä ! ! ! !

        Olkoonpa se sitten täällä viisastelijoiden (työntekijät) mielestä vaikka ihan aikuisten tai lasten oikeesti vejättämistä mut lol tehotonta epä ammattimaista totuuden vääristämistä ja yksinkertaisella samalla syyllä kun romukauppias myy viallisen auton toimivana rahan vuoksi.


    • Jannenen

      Pakko se on tänään taas kympillä pelata ! 9-taso, 20 riviä, jos tänään natsais?

    • kuolema kenolle.....

      lopettakaa siihen kenoon rahan tuhlaaminen!! älkää hakatko viimeisiä rahoja tollasee kusetukseen. ihan totta! olen yrittänyt monel tutulle selittää että antakaa sen pelin olla ja lopettakaa pelaaminen.
      kun ketään ei pela sitä enää antaa sen pelin KUOLLA pois!

    • Arvontapelit pannaan

      Kenot, lotot, eurojackpot kaikki täyttä kusetusta.pelatut rivit nähdään etukäteen ja pallot pystytään sähkömagneettisesti manipuloimaan halutunlaisiksi.Ei auta vaikka minkälaisen rivin tekisit.Peräkkäisiä numerosarjoja järjestetään ja aina semmoisiin kohtiin, missä niitä ei ole pelattu.Ja kumma kyllä se kunkku ei osu koskaan hyvin.Tyhmiä kenomainoksia:pelaamalla kunkkua voit ainakin kaksinkertaistaa voittosi.Eikös se ole helpompaa jättää kunkku pois ja tuplata panos.Ei tarvitse miettiä osuuko kunkku.Mutta totuus on se, että kun lopettaa kaikkien arvontapelien pelaamisen, niin rahat voi käyttää johonkin muuhun hyödylliseen.sama koskee Suomen vakiota.Tämän päivän vakiossa ei ollut täysosumia ja 12 oikein tuloksella sai 5300e ja risat.Niitä oli 16 kpl.Eli veikkaus pulitti ylimmän voittoluokan voitoista n.86000e ja pelilehdessä luvattiin n.110000e täysosumille.Muutama viikko sitten veikkaus lupasi 130000e ja yllätys yllätys jakoi sitten ainoalle täysosumalle 115000e.Mihin hävisi 15000e?Itse en pelaa enää sentilläkään muuta kuin pitkää vetoa.Lappuun saa kertoimen, joka veikkauksen on maksettava, jos lappu osuu.Tosin, kun voittaa, niin pyöristykset senteissä menevät aivan yleistä pyöristyssääntöä vastaan.Kiusa se on pienikin kiusa!

    • Anonyymi

      Lopetan kaikki ns arvontapelit. Arvonnat täyttä kusetusta.

      • Anonyymi

        Olen lopettanut eli kenot, EJP ja kaikki Veikkauksen turhakkeet ovat kohdallani historiaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      182
      2198
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      166
      1915
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      45
      1894
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      126
      1586
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      64
      1459
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      181
      1422
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1211
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      31
      1054
    9. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1043
    10. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      66
      983
    Aihe