Sähkötoiminen takaluukku

3245267

Elikkä tourerin takaluukku sekoilee, lähtee alkuun avaamaan luukkua mutta palaa sitten takaisin piippauksien kera. Kuulostaa siltä että rattaat pomppivat jotenkin.. missähän vika?

4

4559

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • janne7

      Vika on magneettikytkimessä, levyjen välissä on rasvaa. Dynamiitin sivuilta löytyy ohjeet kuvien kera. Jos työkalut pysyy kädessä niin hommaan menee noin 2 tuntia. Pitää purkaa osa kattoverhoilusta että saa luukun moottoriyksikön irti. Magneettikytkimen purku, rasvanpoistajaa levyjen väliin ja pyyhintä. Paketti kasaan ja luukku toimii. Tarkista samalla kuskin puoleisen saranan johtonippu. Aika monessa autossa eristeet kuluneet puhki.

    • 3223243

      Kiitos tiedoista. Koitin etsiä tuota ohjetta dynamiitin sivuilta mutta ei sattunut silmään. Jos olet vielä linjoilla niin voitko laittaa linkin.

    • Anonyymi

      Dynamiitin sivuja ei enää ole, jos vaan jollakin on oheet tallessa niin kelpaisi kiitos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      56
      1762
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      24
      1382
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1052
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      790
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      773
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      28
      581
    7. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      20
      579
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      523
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      55
      503
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      443
    Aihe