... vaan toivotan Putinin tervetulleeksi Suomen vapauttajana USA:n ja Stubbin hirmuhallinnosta.
Olen menettänyt viime päivinä täysin isänmaallisuuteni. Minua ei tällaisen helsinkiläisvetoisen Natolandian puolustaminen kiinnosta.
Olen menettänyt viime päivinä täysin isänmaallisuuteni. Minua ei tällaisen helsinkiläisvetoisen Natolandian puolustaminen kiinnosta.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Sama täällä. Enpä olisi uskonut vielä viime kesänä että Stubbin, Niinistön ja Haglunding natottaminen teki tällaisen pasifistin. Armeijan kävin ja kotiuduin kersantin jämien kanssa. Pärjäsin aika hyvin ja katsoin tämän maan silloin todella puolustamisen arvoiseksi. Mutta se oli aikaa jolloin Suomi oli puolueeton ja sotilaallisesti liittoutumaton maa. Mutta nyt siitä tehtiin Naton jalkarätti ja eteentyönnetty juoksuhauta Venäjän rajalle.
Eipä kiinnosta tällaisen isänmaan puolustaminen - enää.
Ja niin on todettava jälleen kerran että ent. Presidentti Halosen virkakaudelle tyypillisen NATO vastaisen kannan perusteluna käytetty mieletön uhkaus, jonka mukaan "Suomesta muodostuisi NATO:n ja Venäjän armeijakunnan välinen taistelutanner" Niin vaikuttaa todellakin että tälläinen esitetty skenario on aivopesun kautta pesiytynyt nuoremman poliisi sukupolven ajatteluun.
Kun taas asian oikean realistisen tulkinnan mukaan Länsimaiden Puolustusliitto NATO on ainoa uskottava puolustus tekijä joka otetaan varmuudella huomioon Kremlin sotajohdon päätöksenteossa. Ja varmaankin ymmärrätte että ainoa todella uhkaava tekijä Venäjän taholta muodostuu ainoastaan silloin kun Suomen poliisi on mielenvikaisen salaliitto suunnitelman mukaisesti ryhtynyt organisoimaan valtionrikollista hankettaan koko Suomen luovuttamiseksi Venäjän federaation alaisuuteen. Ja tällöin on eräiden tahojen mielestä ollut hyvinkin tärkeää ylläpitää edellä mainittua Tarja Halosen useinkin esille tuomaa liittoutumattomuuden (heikkouden) käsitettä valtiomme virallisena puolustuspoliittisena linjauksena.
Nato on hyökkäysliitto!
"Ei ne puheet, vaan ne teot"!
Ehkä poliisin ja jonkun muun viranomaisen joukkoon on todellakin levinnyt jonkinlainen mainitsemasi hanke. Voi olla että viranomaisten piirissä tapahtuneet itsemurhat ja kaikenlaiset muut pienemmät tapaukset liittyvät tuohon valtionpetoshankkeeseen. Viranomaispiirien huono työilmapiiri, salamyhkäisyys ja pelon ilmapiiri on suunnitellusti organisoitua mafiamaista toimintaa. Toisaalta hankkeessa mukana olijat nauttivat mafian lahjuksista ja naisista, mutta heidät usein sidotaan olemaan hiljaa pienistäkin havainnoista kiristyksillä, väkivallan käytöllä, häpäisyllä, uhkaamalla ja joskus kiduttamalla.
ASIAA !!! -kumpa tämä kansa tajuaisi asiat, että me olemme olleet jumalan siunauksessa, ja turvassa, emmekä omien voimien varassa !
Mehän erittäin hyvin tajuamme,että venäjä himoitsee meidän aluettamme, mutta suomella on ollut SUURET enkelit rajoillamme,-eikä venäjä ole pystyny niitä uhmaamaan !
Toivottavasti ne enkelit vievät rakkauden sanomaa Jumalalle-suomen puolesta,-eivätkä meitä hylkää !!!
Aivan niin, kuten asioista selvillä oleva viranomainen esitti " entä jos olet oikeass" että Suomen poliisin piirissä on epäonnistuneen vallankaappaus hankkeen jälkeen tapahtunut jo useita itsemurhia, ym. Niin kaikki tämä esittämäsi asiat on todellakin totta, vaikka virallinen media ei ole vielä kyennyt sensuurin takia tuomaan asioita esiin kansalaistemme tietoisuuteen.
Kuten nähtävästi tiedät niin heitä uhkaa epäonnistumisen myötä täydellinen häpeä asioiden tullessa aikanaan kaikkien tietoisuuteen mutta vielä tällä hetkellä he ripustavat toivonsa siihen että Suomi jäisi Naton ulkopuolelle ja he voisivat siinä tapauksessa Venäjän FSB:n avustuksella jatkaa aidon mafian luomista Suomeen ja sitä kautta jatkaa intohimoaan toteuttaakseen lopulta haaveensa punaisesta diktatuurista Suomessa.
Nyt on olemassa jopa sellainen mahdollisuus, että epäonnistuminen johtaa jonain päivänä yhteiskuntaa järisyttävään tietoon siitä, miten laaja tuo hanke on ollut ja kuinka paljon sivullisia uhreja se on tuottanut vuosien saatossa, kun hankkeen tukijat ovat raivanneet tovereilleen tilaa yhteiskunnassa tuhoamalla ihmisiä tieltään. Ihmiset eivät edes aluksi uskoisi kun saisivat tietää.
Jos puhutaan Enkeleistä, niin haluan kertoa että yksi ainoa Arkki Enkeli Mikael Immanuel Gabriel (Jeesus Kristus) Auringosta riittää varsin hyvin ylläpitämään tarpeellisessa määrin suojelua koko ihmiskunnan keskuudessa. Ja vieläpä jokaiselle aidoille uskovaisille ja vilpittömille totuuden etsijöille tarjoutuu nyt lopun aikoina ainutlaatuinen mahdollisuus rukouksessa puhutella Universumin Herraa, jolloin saatatte saada Herramme Jeesuksen Kristuksen vastauksen oman puheenne kautta.
Suomen Kansallistietäjä Raakkuna kehoittaa jos mahdollista yrittämään henkilökohtaista yhteyden ottoa Herraamme Jeesukseen Kristukseen.
Vaikka sota tulisi niin Jumala auttaa Suomea. Niin Suomi selvisi viimeeksikin. Osumaa voi tulla mutta Suomi on Suomi vielä sen jälkeenkin.
Se johtuu siitä, että sinusta ei koskaan ole kasvanu miestä-etkä tiedä vieläkään, mitä tarkoittaa oman kansansa koskemattomuuden puolustaminen !!!
Se tarkoittaa sitä, että ei ikinä mennä Natoon!
Nato on hyökkäysliitto!
"Ei ne puheet, vaan ne teot"!
Minä kavahtaisin Nato asetta Suomessa,mitä se täällä tekisi? Sotaa se tekisi,se on
varma.Nyt ei arvosteta suhteita vaan ainetta,mikä paradoksi idänsuhteissamme.Eikä
se ole yksin Venäjän syy.Siksi en kohota Nato asetta naapuri Venäjää vastaan enkä
suosittele sitä kellekään muullekaan isänmaalliselle kansalaiselle.Ollaan sovussa.
HUOMIOON SE PIENI ASIA, ETTÄ-mitä vastaan ON hyökättävä, -äläkä syytä sokeAna.
Sillä jos vain avuttomana puolustaudemme, ja esitämme avutonta antautujaa esim. muslimien hirvittävää suunnitelmaa vastaan,- toivottavasti sen tiedät-niin nehän nauravat, ja kiljuvat allahin voittoa samalla äänellä,-KUIN AASIT,-joka ei oo miellyttävää kuultavaa,-ja samalla hE leikkaavat sinun kurkkusi poikki -mitä sitten sanot ?
rOMANTTISTa suhdetta venäjään, etkä käsitä venäjän henkeä, että KOKO VENÄJÄ ON AINA perustunu pelkkään hirvittävään pimeyden salakähmäisyyteen, eikä koskaan luotettavaan rehellisyyteen, ja totuuteen , -mihin me suomalaiset oomme kasvaneet-.
USAlla on kova tarve saada aseita myytyä!
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/ulkomaat/2307540/obama-laajentanut-bushin-salaisia-sotia
Ei nykyaikana ole sodilla saatu mitään hyvää aikaiseksi!
Irak on hyvä esimerkki, mihin USAn imperialismi johtaa!
sinä harrastat
rOMANTTISTa suhdetta USAan, etkä käsitä USAn henkeä, että KOKO USA ON AINA perustunu pelkkään hirvittävään pimeyden salakähmäisyyteen, eikä koskaan luotettavaan rehellisyyteen, ja totuuteen , -mihin me suomalaiset oomme kasvaneet-.
Eikä sinua olisi asevoimiin hulolittukaan, korkeintaan sotkuraketiksi.
Sotkuraketti --- mikäs se on ? en oo armeijaa käyny joten en tierä-...
Tuosta jos kiteyttää sotilastermein;saat kamrat erik vempulaa loppuiäksesi.Hihi!
Et sie mihkään kuitenkaan kelpaa.
Se on semmonen normaalista joukosta seuloitunut kaveri joka selviytyy omin nokin
juur kotiinsa.Armeijassa heitä käytetään lähetteinä.Khihhihhih
Sotkuraketti: yleensä korkeintaan valantehneen sotamiehen arvoinen asevelvollinen, joka komennetaan iltaisin tapahtuvaan astioden keräilyyn pöydiltä sotilaskodissa.
PS.
Suomessa on verraten voimakas armeija. Puolustusvoimien kalusto on uudenaikaista. Maanpuolustustahto on korkealla ja maata ( kaikkien vitun saatanan fattaluukku paukkupää-'mä oon niin viisas, kitkuista vaan en tykkää'- homokommunistien vastaväitteistä huolimatta ) kannattaa puolustaa.
Reserviläiset ovat alkaneet erota reserviläisyydestä. Kukaan normaali ei lähde kuolemaan Usan, Naton, Nato-Niinistön, Nato-Stubbin, Nato-Haglundin puolesta.
"Reserviläiset ovat alkaneet erota reserviläisyydestä."
Lisää vain näitä putleristien trollauksia, nää on jotenkin niin fantastisen sööttejä.
Ei sota yhtä naista kaipaa.
Reservinkieltäytyminen kannattaa nyt ja aina.
http://eroa-armeijasta.fi/reservinkieltaytyminen/
Venäjä - vapauta meidät tästä painajaisesta!
Kyllä sinne ihanuuksien ihmemaahasi pitäisi viellä pystyä muuttamaan, varsinkin kaikki vajaa-älyiset ja suurten massojen mukana hallittavat ovat varmasti erittäin tervetulleita muuttotappion kompensoijia tuohon maahan:
http://www.taloussanomat.fi/tyomarkkinat/2014/10/27/aivovuoto-venajalta-kiihtyy-pakotteiden-vuoksi/201414873/12
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288761683760.html
Taidat tosin jo olla siellä ihannemaassasi päivittäin keskustelupalstoilla jankkaamassa ja todistelemassa, että Venäjällä ei todellakaan ole samanlaisia ulkoisia merkkejä rappiosta kuin 1980-luvun lopussa ja 1990-luvun alussa:
Palkkojen maksamatta jättäminen, tuotannon laajamittainen luhistuminen, valtiovallan romahdus ja rikollisuuden räjähtäminen....
Kumma, että toivotat tervetulleeksi Putinin äärioikeistolaisen fasistisen diktatuurin, jossa rikolliset saavat tehdä mitä huvittaa. Poliisitkin ovat Venäjällä vain mafiosojen lahjomia, joten mafian tai hallinnon tekemiä murhia (joita tapahtuu päivittäin) ei kukaan tosissaan tutki. Tai sitten vain keksitään joku sopiva syntipukki... Ja jos mafioso haluaa jonkun asuinkerrostalon tilalle oman huvilan, tehdään vain joku paperi ja sen jälkeen tuo kerrostalo räjäytetään, eikä asukkaat saa mitään korvaukseksi. Venäläisillähän on aina kamera autossaan poliisin takia, koska he pelkäävät poliiseja, jotka ovat mafian takutusnuorassa.
Joillakin tuntuu olevan edelleen käsitys, että Venäjä on jotenkin edelleen vasemmistolainen, mutta oikeastihan Venäjä on äärikapitalistinen, äärioikeistolainen diktatuuri. Venäjällä oikeutta saa vain rahalla, köyhistä sen sijaan viis veisataan, siellähän köyhät yleensä kuolee nälkään tai tauteihin (esim. tuberkuloosiin sairautuneita Venäjällä satoja tuhansia). Ihan samanlainen kuin moni afrikan maakin. Jos olet Venäjällä eri mieltä jostain, sinut todennäköisesti murhataan pian. Aivan kuten normaalissa banaanivaltiossa, joka Venäjäkin on.
Armeijasta kieltäytyneiden määrä ja sivareiden määrä sekä nyt myös reservistä kieltäytyneiden määrä jatkaa nousuaan.