Moi !
Jos ketä nyt kiinnostaa niin tässä tulevia tapahtumia:
Sievisten muija tuo Thaimaasta mukanaan miekkosen, joka osoittautuu täydeksi joupoksi. Ukkeli istuu kentaurissa pitkä nokan edessä jaksosta toiseen. Miekkonen saa portsarin Kentauriin ja suunnistaa pussikaljan ostoon Stellaniin, jossa Taalasmaan rouva pohtii syntyjä syviä. Rouvan kieltäydyttyä myymästä miehelle alkaa mies lähennellä, jolloin Ismo sattumalta saapuu paikalle ja kahina on valmis.
Elina ei myönnä Danielille odottavansa tämän lasta vaan valehtelee lapsen olevan Ossin. Aamu kuulee tämän ja kertoo Kentsulle joka taas jatkaa juttua Saulille joka taas kertoo sen äidilleen joka taas kertoo sen Camillalle joka taas kertoo sen Katjalle. Katja vaipuu masikseen ja palaa takaisin Syväriin.
Anikka ja Sauli menevät jälleen keilaimaan. Annikka huomaa siskonsa saapuvan paikalle ja heittäytyy Saulin kaulukseen. Sisko parka ajattelee pahinta ja juoksee ulos souraan auton alle ja joutuu sairaalaan, jossa Sauli pitelee kädestä kiinni jouluun asti.
Ossi on masiksessa vakisaumansa katoamisesta ja alkaa tinata Rikun kanssa oikein urakalla. Muutapa nämä sankarit eivät salkkareissa juuri teekkään.
Karin menetettyä Katjan Ossille alkaa hän flirttailla työpaikan blondin kanssa. Heille syntyy suhde ja Laura tietenkin yllättää heidät Skiteamin sohvalta tuodessaan Karille palasta Karin jäätyä ylitöihin.
Aamu paljastaa Camillalle muhinansa Kentsun kanssa. Camilla ei hätkähdä uutisesta vaan kertoo Aamulle menevänsä Kentsun kanssa vihille ainoastaan syystä, että aikoo tappaa Kentsun häiden jälkeisellä lomamatkalla ja näin ollen saada edullisesti perinnön kautta Kentsu ulos Kentaurista. Aamu ei pelon vallassa uskalla kertoa asiaa Kentsulle.
Jenni ja Ami....mitäpä heistä....
juonipaljastukset
Tuoreimmat
0
706
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14510820
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p414135Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981577Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?741435Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396