Itsenäisyyden kannatus on lisääntynyt huimaa vauhtia Skotlannissa viimeisten viikkojen aikana.
http://yle.fi/uutiset/enemmisto_kannattaa_skotlannin_itsenaisyytta/7456949
http://yle.fi/uutiset/enemmisto_kannattaa_skotlannin_itsenaisyytta/7456949
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Olenkin ollut sitä mieltä että United Kingdom of England (UK) on ollut väkisin ylläpidetty kansakunta hallintomalli. Ja nyt uuden maailman järjestyksen NWO alkuvaiheessa ilmoitettakoon että Britannian saarivaltio koostuu kolmesta eri kansallisuudesta, eli Englanti ja Irlanti sekä Scotlanti.
Oletko idiootti unohtanut walesilaiset? Älä huoli; kaltaisiasi idiootteja on enemmänkin.
Katsos Walesissa ei ole itsenäisyysliikettä.
Saa nähdä koska Nato alkaa pommittaa Skotlannin separatisteja.
Ei Skotlannissa ole Venäjän harjoittamaa terrorismia ninkuin Ukrainassa. Venäjä terrorisoi naapurimaitaan, eikä sen kyky aiheuttaa ongelmia ulotu Skotlantiin asti. Vitsaukset kuten Venäjä ja ebola eivät yletä Brittien saarille.
Ei Nato ole ikinä pommitanut mitään separatisteja. Nato on pommittanut mm. Serbien hallintokortteleja silloin, kun serbialaiset yrittivät kansanmurhata Kosovon albaanit viimeiseen naiseen, vanhukseen ja lapseen. Nato pelasti tällöin kokonaisen kansan näillä pommituksillaan.
Afganistanissa Nato taisteli al qaidaa vastaan. Nämä terroristit mm. heittivät happoa pikkutyttöjen kasvoille, jos nämä halusivat käydä koulua.
Irakissa kansa tanssi kaduilla onnesta, kun USA ja Nato oli pelastanut heidät Saddamin hirmuhallinnosta.
Vain täysi ku-sipää voi syyttää Natoa "pommituksista"
Hyvä asia! Britannian eteläosat ovat jo menetetty mustan saastan velloville massoille, mutta Skotlanti saattaa koitua etnisten englantilaisten pelastukseksi seuraavan sadan vuoden aikana.
Ehei. Englantilaiset saavat pysyä omassa maassaan tummanahkaisten hakattavana ja ryöstettävänä. Itsepähän ovat niitä sinne haalineet.
mutta miten Nato tässä lahoaa sisältä? On vain yksi Nato maa lisää. Skotlannissakin halveksitaan Putleria.
Tunnen paljon skotteja jotka pitävät itseään pohjoimaalaisina eli samaistuvat eteenkin islantilaisiin, norjalaisiin ja ruotsalaisiin. Skotlanti voitaisiinkin ottaa heti Pohjoismaiden neuvostoon.
Tsemppiä Skotlannin separatisteilla. Skotlanti on muuten saarivaltion vasemmistolaisin alue.
Lähettääköhän puttiini Skoteille apujoukkoja ja aseita ?
Late Lapista. SSSS Ry!
Tilanne ollutkin hassunkurinen, esim.jalkapallossa kuitenkin omat maajoukkueet ja erilliset
maan pääsarjat, niin loogisesti ei pitäisi mitään estettä olla.
Cameronilla voi puntti tutista.