Uskoville!

Haluatteko katsoa, että kuinka syvälle pahuuden kirjoituksiin on syytä vastata?
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

onhan tuota jumalanpilkkaa joka sivulla,etenkin helluntailissin kohdistuvaa,jos joku on mennyt vikaan,ei kaikkea pidä yleistää helluntailaisuudessakaan.en ole hellari,mutta tiedän monta hyvää,jopa terveellistä opetusta ja tervettä raitista seurakuntaa,vaikkakin monet ovatkin maalistuneet,niin myös vapaakirkossa ja metodisteissa,kuin baptisteissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helluntailaisuus kirjoitti:

Haluatteko katsoa, että kuinka syvälle pahuuden kirjoituksiin on syytä vastata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu