Kun olen krapulassa, minulle tulee joskus sellainen oire, että kun olen silmät kiinni, näen erikoisia kuvia, esim. mustavalkoisia kasvokuvia, jotka suurenee tai pienenee, irvistäviä kasvoja, jotka haihtuu hitaasti. Ne ovat kuin jälkivkuvia, joita voi tulla kirkkaaseen valoon katsomisen jälkeen.
Muilla tällaista?
Krapulassa omituisia kuvia kun silmät kiinni
6
2124
Vastaukset
- mkay
on ollut kun join 2-3pv putkia.
Jatkamalla juomista alkoi pää lahoomaan entisestään ja pelkäsin sekoovani jo muutaman oluen otettua, semmonen psykoosin oloinen olo(aivot käy hitailla ja tuntuu että en olis enää tässä maailmassa)
Sittemmin loppunut kun vähensin juomista.
Oon alkanu vihaamaan juomista ton takia mutta virta vie niin sanotusti ja tissuttelu jatkuu luultavasti siihen asti että päässä vinksahtaa lopullisesti!!
ikää sen 23 ja ryypätty melko rankanlailla, mutta kuitenkin vain viikonloppuisin.- ap..
Mä en ole koskaan juonut putkia. Juon muutaman kerran vuodessa, ja silloinkin aina vain yhden illan kerralla. Tosin määrät huitelee siellä 9-12 annosta... Johtuneeko mulla määristä sitten nuo näköhäiriöt...?
- oph66
ap.. kirjoitti:
Mä en ole koskaan juonut putkia. Juon muutaman kerran vuodessa, ja silloinkin aina vain yhden illan kerralla. Tosin määrät huitelee siellä 9-12 annosta... Johtuneeko mulla määristä sitten nuo näköhäiriöt...?
jotkut ei kestä sitten alkuunkaan
- Teoriaa.
Mitä väliä kuka kestää ja kuka ei, kun siihen ei voi vaikuttaa itse?
Pitäisikö kaataa kaikki kaljat kurkusta alas mitä näkee ja samaten viinat ja lonkerot, shotit, siiderit, liköörit.. jnee. että varmasti tulisi selville kumpi on kovempi äijjä kestämään? Ainoastaan idiootti kuvittelisi sen selviävän niin.
Kestävämpi on se, ketä ei juo.
Alkoholi rappeuttaa, joten onnea jos joku sitä ''kestää'' mielestään paremmin kuin enemmistö..
Viisas laittaisi korkin kiinni, jos tarvitsee lähteä oikeinkin kokeilemaan siipiään alkoholin suhteen.
Tiedoksenne vain, mutta itselläni on kerran ollut noita nks. outoja kuvia päässä, lähiaikoina ja ymmärsin lopettaa juomisen, koska ne kuvat liittyvät psyykkeeseen ja sen toimintaan. En halua saada skitsofreniaa alkoholin käytön vuoksi, enkä suosittelisi muillekaan leikkimistä aivojen ja sen fysiikan suhteen, ei ole välinpitämättömyys koska alkoholista voi oikeasti seota pää ja lähteä identiteetti kun sille antautuu.
Korkit kiinni, miettikää mitä kaikkea sitä on tullut seliteltyä kun on mokaillut.
Itse en halua olla toisille ihmisille vaaraksi kännissä. En koskaan tekisi moista selvinpäin, mutta tarvitsee sanoa että kännissä en olisi varma vaikka olisin auton ratissa joskus tulevaisuudessa. Tosin, en omista korttia tai autoa mutta miettikää ainakin toisten ihmisten vuoksi jos ette itsenne.
Pyydän nyt teiltä: Miettikää ja tehkää päätös jos siltä tuntuu. - Petri ehyt
Kuullostaa juoppohulluuden oireilta. Juoppohulluus on mun mielestä vähän kumma sana, mutta sitä käytetään kun puhutaan runsaan alkoholinkäytön lopettamisen jälkeen aiheutuneesta terveyden tilan heikkenemisestä. Yksi oire voi olla näköharhat. Aiheesta löytyy lisää esimerkiksi terveyskirjaston artikkeleista tai päihdelinkistä.
http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00376 - Konitohtori-rus.
Aivojen ja sisäelinten vahingoittaminen aiheuttaa oireita.
maksa-ja munuaisvaurioihin liittyy näkö-,kuulo,-tunto ja aistiharhoja(vrt.virtsatietulehdus )
Myrkyt kerääntyy elimistöön.
Olet saanut jo vaurioita juomisellasi.
Pian voit alkaa suunnittelemaan hautajaisia.
Ihmiset pelkäävät kemikaaleja ,lisäaineita ...mutta
nauttivat suoranaista hermostoon vaikuttavaa myrkyllistä karsinogeeniä
sellaisenaan,suoraan pullon suusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452894Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362882Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061674Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611438
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2201204